Wpis z mikrobloga

Jeśli robie podczas dnia ciężki trening siłowy, białko ogarne ale zabraknie mi węgli i tłuszczy i tym samym kalorii żeby spełnić moje zapotrzebowanie to ja robie wtedy jakiś progres? Nigdy nie mogłem tego zrozumieć. Zyskam mięśnie stracę tłuszcz? Jak to wtedy wygląda?Zawsze jak się czyta to albo redukcja czyli ucinamy kalorie ale tracimy razem z tłuszczem odrobine mięśnia albo masa czyli budowanie masy mięśniowej ale też często sie wtedy zalewamy. Da się w ogóle utrzymać tą samą wagę, i przeprowadzić tzw rekombinacje tłuszczu na mięśnie pomijając tamte 2 schematy? Trochę namąciłem ale serio ćwicze pół roku a mam wrażenie że nie znam podstaw jak to działa #mirkokoksy
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sadwykopek: Zapoznaj się z hasłem rekompozycja, bo dokładnie na tym polega. Da się to zrobić, ale nie jest to optymalne ani do budowy masy mięśniowej, ani do utraty tkanki tłuszczowej. Coś za coś, całkiem niezłe na początku przygody przy braku mięśni, wówczas można wykorzystać to zjawisko, bo wtedy przynosi dobre efekty. Później klasyczna masa i redukcja jest skuteczniejsza, chyba, że wiesz co robisz i taki niejako półśrodek Ci odpowiada.
@BeeeKuuu: Dzięki za wytłumaczenie, jestem raczej chudszy niż grubszy i nie chce się ulać bo mam ważne wydarzenia w tym roku na których chce dobrze wyglądać, a redukcja nie ma sensu bo potrzebuję więcej mięśni.W tym wypadku najlepiej chyba brzmi właśnie rekompozycja tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sadwykopek: Może ktoś inny się jeszcze wypowie, ale ja zwyczajnie nie jestem fanem rekompozycji, chyba że masz widoczny brzuszek lub wiesz co robisz. To czy się zalejesz zależy głównie od tego jak dużą będziesz miał nadwyżkę kaloryczną. Jak jesteś chudszy i zależy Ci na tym, żeby się nie zalać, to od siebie polecam wejście na masę z dość niską nadwyżką na poziomie 200-300 kalorii. Jak przyłożysz się na treningu, to o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sadwykopek: to od razu ją się podpytam nt. Rekompozycji. Mam około rok przerwy od silki (wcześniej staż coś koło 4 lat). W czasie przerwy moja waga się dużo nie zmieniła jednak proporcje na ciele już bardziej. Z klaty, łap czy nóg poszło na brzuch ¯\_(ツ)_/¯. Czy w takiej sytuacji przy powrocie na początek rekompozycji przez około 4-5 mc ma sens czy od razu w redukcję ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ciapaty: Rekompozycja jest zbyt nieoptymalna, żeby przy tym stażu i takim przypadku miała sens. Wejdź na redukcję, potem na masę i z pamięcią mięśniową zaskakująco szybko odzyskasz to co straciłeś. Nie twierdzę, że przy rekompozycji byś tego nie uzyskał, ale po prostu trwałoby to znacznie dłużej.