Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków od #grafika albo #drukarki, bo planuję zakup plotera Silhuette Cameo 4. Jako, że jestem świeżak w takich drukarkach, to chciałabym kogoś obeznanego dopytac o szczegóły. Głównie chodzi mi o wycinanie różnych wzorów w papierze i robienie naklejek. Jak to też wygląda odnośnie oprogramowania? Jakieś wymogi co do komputera? Jak wygląda tworzenie własnych projektów w programie? #pytanie #pomocy #druk
Pobierz
źródło: comment_15964586958vRO4tow8dGdc0cNyZbOGX.jpg
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cytmirka:rzeczy tworzy się w jakimkolwiek programie vectprowym. Popularnym oprogramowaniem do ploterów jest signmaster. Kup używany ploter 60 zamiast tego małego cudaka będziesz znacznie bardziej zadowolona z możliwości.
@pepies: Jaki ploter zatem polecasz? Właśnie dużo osób z mojego scrapbookingowego świata polecało silhuette cameo, dlatego też się na niego nastawiłam :D Ale oczywiście jeśli polecasz inny to chętnie przejrzę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cytmirka: gcc lub stare rolandy są absolutnie niezabijalne i wyrwiesz je do 1000zl a dają Ci możliwości cięcia na rolkach folii 50cm z mediów o znacznej grubości w tym na przykład elementów gumowych
To działa na starych protokołach xon xoff i emulacji portu rs więc są kompatybilne nawet z programami sprzed dekady

Coś takiego. Nie mówię że to najlepsza opcja ale właśnie takiego czegoś bym na Twoim miejscu szukał.
https://www.olx.pl/oferta/ploter-gcc-puma-ii-plus-stojak-instrukcja-zapasowe-noze-fv-CID619-IDFOjgb.html