Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Woli już powyżej 13tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 20 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Gdzie się nie spojrzę na ulicy to jeżdżą nowe lexusy, BMW, AUDI, przecież takie samochody kosztują po 300k. Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad 3/4 wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie zamiast trzymać kasę no lokacie to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, każdy powinien mieć prawo do posiadania własnego mieszkania.

Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie deweloperskie na Woli.

#warszawa #wola #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #duda #wypad2020 #bekazpisu #koronawirus #deweloperka #kupnomieszkania #mieszkania #przegryw #zalesie
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Woli już powyżej 1...

źródło: comment_1596212680FVrOPLgUlqpy3nif5AlCrh.jpg

Pobierz
  • 31
w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs?


@Scaab: Nie wiem skąd generalnie, ale mam znajomych z budżetem rodziny z 6-8k/mc +/- i kupili mieszkanie, kupili samochód za kilkadziesiąt tysięcy, mają dzieciaka. Na wszystko nayebali tyle kredytów że grubo ponad 30 lat spłacania. Więc wyobraź sobie co może ktoś z większą zdolnością kredytową.
@Gandern Ale żeby wziąć kredyt musisz mieć zdolność kredytową i stale zarobki. Dostanie kredytu na mieszkanie i samochód nie jest proste i trzeba mieć odpowiednio wysokie zarobki...
Mieszkania na Woli już powyżej 13tys/m


@Scaab: chcieć to se mogą, ja widziałem niedawno przy rondzie daszyńskiego mieszkanko w 20-letnim ładnym bloczku za 11,5k, dalej na luzie można znaleźć za 9,5k chociaż przy zakupie 70-80m2 to i tak wychodzi sporo