Wpis z mikrobloga

289 940 - 1 000 = 288 940
Data donacji - 31.07.2020
Donacja - płytki + osocze
Grupa - A Rh+
Prywatny licznik: 9 donacji krwi pełnej i 12 donacji dużych płytek

No i hyc, kolejny 1000 wlatuje :). Dzisiaj jakoś wyjątkowo długo, pierwszy raz widziałem kolejkę przed budynkiem (ale to dobrze, widać dawców nie brakuje) - na całe szczęście jako płytkowy nie musiałem w niej stać ( ͡º ͜ʖ͡º) i jak wlazłem o 10:00 tak wyszedłem dopiero o 13:00. Za 4 tygodnie powtarzam manewry

#barylkakrwi #krwiodawstwo
Pobierz JaszczompPolownik - 289 940 - 1 000 = 288 940
Data donacji - 31.07.2020
Donacja - p...
źródło: comment_1596201725EAGWrXhEefnNfFbg5AkrPx.jpg
  • 19
Powyżej 300 przelicza się na 1000 ml krwi pełnej


@mirek_januszy: Powyżej 500 ;)

@kasin: Z tego co mi wiadomo to wszystko zależy od centrum krwiodawstwa. Niektóre zwyczajnie nie mają maszyn do takiego poboru, ale wyniki krwi też muszą być odpowiednie. W sumie to ciężko mi powiedzieć bo ja osobiście na początku oddawałem tylko krew pełną. Nie wiedziałem, że w ogóle można oddawać cokolwiek innego. Któregoś razu zostałem wyłowiony z kolejki
@Wierzbek: Nie, nigdy nie oddawałem. Z tego co pamiętam (a naprawdę mogę się mylić i może to chodzi o przeszczep szpiku) to nie jest tak hop siup z białymi krwinkami bo biorą je tylko pod konkretne zapotrzebowanie i do takiego zabiegu trzeba się przygotować. Wydaje mi się, że musisz przyjąć kilka zastrzyków żeby pobudzić organizm do ich produkcji. W efekcie czujesz się jakbyś miał grypę - obolałe mięśnie etc. Także to