Wpis z mikrobloga

Ciężki dzień wczoraj był mirasy. Jestem jakieś 480km od Helsinek, zobaczę czy przeprawie się już dzisiaj do Estonii czy jutro. A co do wczoraj? Do godziny 15 super, a później jak przyszła ulewa to ledwie co dało się jechać, plus za 4 razem znalazłem nocleg w motelu. Bardzo przyjemnie, super właściciele, po śniadaniu powiedzieli, że mam sobie jeszcze kanapki na drogę zrobić.
Właśnie jeszcze kończę suszyć rzeczy. Z tych mniej fajnych rzeczy - padł mi telefon. Wyświetlacz. I teraz taka moja uwaga, przed wyjazdem rozważałem kupno etui, ale słyszałem wiele głosów, że nie warto bo się telefon przegrzeje, nie warto bo Xiaomi nie ma wprawdzie certyfikatu ale wytrzymuje wodę, że jak zamontuje blisko szybu to będzie okej. Sam też czytałem w necie i sprawdzałem testy i faktycznie były testy gdzie telefon był dosłownie wkładamy do wody i nic mu się nie działo. Niestety mój po bardzo intensywnych opadach padł. Całe szczęście wziąłem drugi, więc póki co nie jest tak źle. Dla pewności narysowałem na kartce mapkę. A co do samej Finlandi - nudy - płasko jak na stole i ciągle prosto. Dosłownie. Te lasy i jeziora - zwłaszcza na północy - miały swój urok ale teraz już nie. Teraz chce się po prostu z tej Finlandi wydostać :D btw w wiosce mikołaja ładnie kroją turystów - 60 euro za zdjęcie z mikołajem, 6 za zobaczenie renifera. Uj z tym, że po drodze były ich dziesiątki :D swoją drogą reniferów w Finlandii widziałem już dużo więcej niż w Norwegii.

#motomirko #pepejedzieprzeznorwegie #motowyprawa
  • 10
@pepepanpatryk: Kumplowi ostatnio xiaomi padł podczas rozmowy 20 sekundowej w lekkim deszczu. Na serwisie okazało sie ze tylko złącze od wyświetlacza (naprawa na gwarancji 150zł). Xiaomi redmi note 7 albo 8 a serwisant twierdził ze to czesty przypadek przez źle zabezpieczony moduł aparatu i wilgoć sie dostaje.
@dawid131: dzięki za info, u mnie jednak chyba poszedł wyświetlacz bo czasem jak się coś pokaże to są paski. Zapytam w poniedziałek w serwisie, nie powinno to wyjść drogo. Z tym aparatem to pewnie prawda bo jak oglądałem testy to właśnie po testach aparat nie działał.