Wpis z mikrobloga

Witajcie. Mam do ocieplenia poddasze. Wybrałem ocieplenie pianką PUR. Jednak od firmy usłyszałem dwie możliwości ocieplenia. Albo ocieplić całą połać dachu, od murłatu po kaletnice albo na jętki dać deski i na to dać pianę. Jaką opcję polecacie ? Może ten manewr z deskami na jętkach jest tylko po to aby firma nie musiała się za dużo napracować ? Dodam że dom nowobudowany, dach deskowany z membraną i blachodachówką. Zwykły dwuspadowy.
#budownictwo #budujzwykopem #dom
  • 4
@Capshov: a będziesz użytkował przestrzeń nad jętkami, bo jeśli tak to lepiej ją też zaizolować a jak nie to lepsza izolacja po jętkach z racji mniejszej powierzchni

Współczynnik przenikania ciepła U wyznacza ilość energii (wyrażoną w watach), jaka przenika przez przegrodę (okna i drzwi, ściany, dachy, stropodachy itp.), w odniesieniu do powierzchni tejże przegrody i różnicy temperatur z obu jej stron. Jednostką współczynnika przenikania ciepła jest W/(m²·K). Im mniejszy jest współczynnik
@darek-jg: Nie zamierzam użytkować tej powierzchni. Myślę że jak zadeskuję nad jętkami to dach będzie też sztywniejszy,może nie będzie pękać tak gk przy dalszych pracach wykończeniowych. Ale boję się o kondycję desek które nie będą ocieplone. Niby impregnowane itp ale wiadomo że to ściema.