Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Mam w mieszkaniu gniazdko na skrętce. Kabel idzie 4 piętra w dół do rozdzielni w piwnicy. Skończyła mi się umowa i teraz mam do wyboru 300mb/s. Zadzwoniłem na informacje do dostawcy i pani powiedziała że przyspieszonko internetu odbywa się zdalnie nic nie będzie montowane czyli na starym gniazdku i starych kablach. Do wyboru mam też orange światłowód i wtedy wiem że do chaty będzie poprowadzone gniazdko z kablem światłowodowym. I tak się zastanawiam czy obecny operator mnie nie robi w #!$%@? i czy stara instalacja pociągnie to 300mb/s?

#orange #swiatlowody #technologia #komputery #swiatlowod #internet
  • 20
@Kotlet_Rybny: zależy od skrętki, a czy na pewno masz skrętkę, a nie koncentryk z kablówki do ichniego modemu? Wtedy byłoby to rzeczywiście tylko zmiana zdalna ustawień. Chyba, że modem stary, wtedy wymienić musieliby.
5e chodzi na 1Gbps do 50 metrów bez problemu.


@le_diavolo: myślę, że nawet na 150 m będzie ok, ale zależy co rozumiesz przez "problemy". Zapięcie repeatera za 100 zł to już "problem"?
@Kotlet_Rybny: kabel miedziany z piwnicy na luzie pociągnie 1 Gbit/s. Jeśli chodzi o zdalne przyspieszenie, to podejrzewam, że operator po prostu na urządzeniu w piwnicy (albo gdzieś dalej w swojej infrastrukturze) ogranicza prędkość dla danego klienta i dlatego nie trzeba nic fizycznie zmieniać.