Wpis z mikrobloga

Właśnie przeczytałem Dzieci Diuny i właściwe trochę rzeczy mi umknęło. Są gdzie może jakieś wyjaśnienia bo sam nie mogę nic znaleźć.
Na ten przykład nie rozumiem dlaczego, chyba Leto powiedział, że nie było innej możliwości i tak musiało się stać (w sensie, że stał się nie-człowiekiem)

#ksiazki #czytajzwykopem #diuna
  • 5
Na ten przykład nie rozumiem dlaczego, chyba Leto powiedział, że nie było innej możliwości i tak musiało się stać (w sensie, że stał się nie-człowiekiem)


@szymon465: Diunę dawno czytałem, ale rozumiem że Leto widział przyszłość, a właściwie tysiące "możliwych przyszłości". I z jego wizji wynikało, że tylko taki sposób postępowania ma szansę ocalić ludzkość. Był gdzieś jakiś cytat, że powiedział, że im więcej widzi, im więcej może, to tak naprawdę opcji
Czuć, że warto przeczytać to jeszcze raz aby zrozumieć, ale jest jeszcze dużo innych pozycji do czytania


@szymon465: najpierw przeczytaj cały cykl, szczególnie Bóg Imperator, tam jest wyjaśnionych wiele motywacji Leto II. Co do twojego pytania: Leto II widział i rozumiał, że stoi przed identycznym wyborem co jego ojciec, ale Paul nie miał na tyle odwagi i determinacji by poświęcić swoje człowieczeństwo dla "Złotej ścieżki" (tak to jest po polsku przetłumaczone?).
@barystoteles Złota Droga.
Dopiero w kolejnych częściach staje się jasne, czym jest. Wielki głód i rozproszenie ludzkości by stała się silniejsza. Duncan był też jej częścią, będąc przywoływanym do życia jako ghola, aby go przygotować do Kralizeku i do stania się prawdziwym i ostatnim Kwizatz.

Powinna istnieć szkoła goryczy. Ludziom potrzeba ciężkiego życia i ucisku, żeby nabrali tężyzny psychicznej.