Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, szukam telewizora 55" do jasnego, acz nie dużego salonu. Odległość od tv to jakieś 2,5-3 m. Telewizor głównie będzie użytkowany do VOD, być może konsola w przyszłości. Seriale oglądam raczej wieczorami, ale dobrze by było jakby telewizor dało się oglądać w dzień. Budżet to 3000 +/- 500 zł. Po wstępnym rieserczu znalazłem :
Sony KD-55XF9005 - wiem że już trochę stary model co mnie trochę martwi
Rzucił mi się w oczy jeszcze Philips 55pus8804.
Ale wiecie jak to jest, jeden rabin powie tak, a drugi rabin powie nie.
Może są a jakieś ciekawe propozycje od #samsung albo #lg

#telewizory
#telewizor
#smarttv
  • 24
@frogkiller dla czego miesiąc? Będą premiery tanich oledów? A jeśli chodzi o odkładanie to większym problemem będzie przekonanie żony, że trzeba wydać dodatkowo jeszcze 1000+ zł na telewizor bo lepszy obraz ;)
@zadki: a czyli to taki przypadek, w takim razie zabierz żonę do jakiegoś sklepu, rzućcie okiem na kilka TV i ich czerń, a potem podejdźcie do Oled'a :P LG co roku wypuszcza nową serię, która zaczyna się od 5200 i tanieje do 4200-4100, tylko potem pojawia się nowa seria, a stara jest już niedostępna :P
@zadki: OLED do jasnego pomieszczenia średnio się nadaje, wieczorami jest kozak. (+możliwość wypaleń, ale gdy ogladasz same VOD to nie obawiałbym się)
Z tych dwóch, co wymieniłeś to xf9005 jest oczko wyżej od Philipsa, ale nie wziąłbym go ze względu na brak aktualizacji i system może zwolnić.
Philips pus8804 fajna opcja, patrząc na całokształt. Dostajesz najnowszego Androida i możliwością aktualizacji, bezramkowy wygląd, wsparcie dla wszystkich 3 formatów HDRu, Ambilighta (poprawia ogladanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adiss: A jak z awaryjnością Philipsa i serwisem? Sam się zastanawiam czy warto kupić PUS8804. Szukam czego z dobrym obrazem do Max 58 cali, kwota Max 3500 zł, serialem, programy informacyjne i czasami sport. Fajnie jakby matryca była 100 Hz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adiss: 3700 to trochę za dużo. Bardzo mi aż tak nie zależy. Sport czasami oglądam ale z tego co wiem to hdmi i tak podaje Max w 60 Hz? Najbardziej mi zależy na dobrym obrazie, pokój 25 m2, jak najmniej awaryjny i fajnie gdyby miał androida chociaż to też nie warunek, bo mam MiBoxa :) Kusi mnie ten 8804 swoim dźwiękiem ale słyszałem, że czerń w nich jest mocno kiepska
@triptic każdy tv z matryca IPS będzie miał słabą czerń. Ale w Philipsie na plus jest Ambilight, odpalając białe światło ta czerń wydaje się lepsza.
@triptic Nano cell, QLED to dobry marketing, nie patrz przez pryzmat tego.
U mnie na sklepie sa dwa lg obok siebie. Jeden z nano cell, drugi bez i ten bez świeci o wiele lepiej :). (ten bez jest w dodatku niższą seria)
Ogólnie LG nie ma dobrych tv Led, są po prostu okey jak dla Kowalskiego. Jedynie w Oledach im się udało, bo opracowali technologie
@triptic Jeśli szukasz tv za dobre pieniądze, który będzie miał wiele fajnych opcji, dźwięk, Smart tv itp. To zastanowiłbym się nad tym pus8804
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sroobeush: Nie korzystam z konsoli i meczy też nie oglądam. Co do oceny to Netflix bajka. Android działa szybko i sprawnie. Dźwięk jak na tv bardzo dobry. Katy widzenia trochę słabe ale to matryca MVA tak więc liczyłem się z tym. Mam kablówkę z Vectry i kanały HD też dobre, chociaż musiałem się trochę pobawić z ustawieniami obrazu, który ten tv ma bardzo dużo. Kanały SD średnio mimo, że tv ma