Wpis z mikrobloga

@deathcoder: na końcu wspaniałeś o wodzie która będzie spływać ze zbocza za domem. Czy nie jest to jakieś zagrożenie dla domu? Jak sobie z tym poradziłeś? Chodzi mi o po prostu o erozję gruntu i ogólne rozumienie niszczycielskiego działania wody na budynek.
@edisone pomyślałem że i o tym coś nagram bo to duży temat :) generalnie drenaż inobsianie trawa na początek a jeśli będzie problem będę myślał o wzmocnieniach. Szerzej opisze to w filmie :) podeślę tu link jak będzie
@deathcoder: póki co jestem na etapie pozwolenia :D Co do fundamentów będę musiał chyba wziąć geologa, aby ocenił czy nie będę musiał domu stawiać na fundamencie słupowym. Działka jest w dość podmokłym miejscu. Kilka dni udało mi się nawieźć ziemię aby wyrównać i zobaczę też jak się po zimie to ułoży :)
Domek wielkościowo dokładnie 99m^2. W projekcie fundamenty są dokładnie takie jak Ty robisz właśnie. Jeszcze daleka droga przede mną
@rurek49: Jeśli pale, to powinieneś to raczej weryfikować przed pozwoleniem, bo rodzaj fundamentu to dość istotna kwestia. Głównie dlatego, że zwykłe Crawl Space to wieniec do którego kotwisz budynek, a pale wymuszają zupełnie inną konstrukcję podłogi.
.
Uważaj tylko na tę nawiezioną ziemię. U nas było zbocze. Zrobiliśmy wypłaszczenie i fundament jest tak głęboko bo musieliśmy go posadowić na tzw. gruncie rodzimym, czyli poniżej pierwotnie istniejącego humusu. Jeśli ziemia nie była