Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bachus: mam, chyba 4 czy 5 rok, cudowna sprawa, problemów nie stwierdziłem. Żałuję tylko że nie wszystkie okna z tym mam (a jedynie sypialnie)
  • Odpowiedz
@hrumque: dzięki za odpowiedź, a możesz napisać z jakiej firmy? Jak ogólnie z czyszczeniem? Ta siatka jest bardzo delikatna? Jak w przypadku uszkodzenia? Masz elektryczne, czy manualne?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bachus: firma nieznana (okna lokalnie zamawiałem w jakiejś firmie, co to już 3x zamawiam, skoro są dobre to nie wnikam, a zamówiłem "to zróbcie też z roletami") roleta właściwą jest elektryczna a Komarowa manualna - no bo jej się nie rusza przez pół roku przecież ;). Czyszczenie gąbką zplynem i wystrarczy, siatka czarna (bo na białej ponoć przebarwienia i wypalenia od słońca się robią widoczne), jest to na tyle solidne ze
  • Odpowiedz
@hrumque: dzięki, będę badał temat, bo jak już będę robić rolety to fajny 'feature' taka roleta, nie trzeba robić wtedy siatek z Lidla przyczepionych na rzep ;-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bachus: no jedyny minus że jednak skrzynka musi być większa, czyli albo okno mniejsze albo wcześniej na to pomyślane nadproże odpowiednio wyżej. Ja mam skrzynki wewnątrz (bo okna wymieniane przy okazji remontu "wewnętrznego" tak by nie ruszać ocieplenia i tynku na zewnątrz) i dlatego żona mi się nie zdecydowała na wszystkie z moskitierami - a teraz żałujemy
  • Odpowiedz
@bachus: tego to ci nie powiem ile te z moskierami akurat więcej, faktury dawno gdzieś skitrane po wsze czasy, a oknien i drzwi balkonowych wymieniałem wtedy z 8szt różnych, więc cena się rozmyła gdzieś, ale z tego co mi się obija to było kilkaset pln (200? 300? w każdym razie nie za darmo i drożej niż siatka z lidla, ale też nie jakiś ogromny dramat - na tyle że żałujemy że
  • Odpowiedz
przy jakiej wielkości okna?


@bachus: okna (otwory okienne) w oryginale 190 wysokie, 110 szerokie, czyli duże. Po zmniejszeniu przez dodanie skrzynki na rolety zostało jakieś 165-170 wysokości, co też jest sporo, ale że pomieszczenia są prawie 3m wysokie - to optyczne zmniejszenie okna jest widoczne...
  • Odpowiedz