Wpis z mikrobloga

Mirasy ale się dzisiaj #!$%@?łem. Postanowiłem sobie pojechać pierwszy raz pendolino z #krakow do #warszawa żeby zobaczyć jak się tym jeździ. Zawsze kursowałem swoim samochodem no ale słyszałem że pociągiem się jeździ bardziej komfortowo więc czemu nie spróbować. Wsiadłem do pociągu, znalazłem wolne miejsce i udałem się na poszukiwania konduktora żeby kupić bilet. Znalazłem go i proszę o bilet normalny z krakowa do warszawy a ten do mnie że jak to wszedłem na pokład bez ważnego biletu i że kara to 650zł! Ale że jak opłacę teraz to będzie "tylko" 130zł + 150zł czyli 280 za bilet... W końcu zapłaciłem bo gościu groził że wezwie SOK i policję ale czuję się oszukany i wyruchany.

Nigdzie nie było informacji że akurat w pendolino sobie wymyślili takie chore zasady, zawsze kupowałem bilet u konduktora i było git. A wystarczyło by wywiesić karteczkę po polsku i po angielsku na drzwiach że jest wymagana wcześniejsza rezerwacją. No ale oczywiście koleje chcą zarabiac na nieświadomych pasażerach z polski i zza granicy. PKP to jednak chlew obsrany gównem. Za 280zł to bym spokojnie dojechał do warszawy i z powrotem moim samochodem. Już nigdy nie wsiądę w pociąg w PL, i takim sposobem stracili kolejnego klienta. Planuję iść do prawnika w poniedziałek i wytoczyć proces kolejom za oszustwo.

#pkp #koleje #pendolino #podroze
  • 24
Nigdzie nie było informacji że akurat w pendolino sobie wymyślili takie chore zasady,


@Scaab: XD to bait?

zawsze kupowałem bilet u konduktora i było git.


w Pendo zawsze jest dodatkowa opłata za zakup u konduktora, tak jak teraz we wszystkich pociągach PKP

A wystarczyło by wywiesić karteczkę po polsku i po angielsku na drzwiach że jest wymagana wcześniejsza rezerwacją.


a wystarczy zapoznać się z regulaminem usługi z której chce się skorzystać
nieprawda. Bilet u konduktora kupuje się bez dodatkowej opłaty, gdy dworcowa kasa jest nieczynna.


@DOgi: dobra, nie chciało mi się pisać elaboratu i wymieniać wszystkie informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tak jak teraz we wszystkich pociągach PKP


@Andczej: nieprawda. Bilet u konduktora kupuje się bez dodatkowej opłaty, gdy dworcowa kasa jest nieczynna.

@DOgi: i gdy konduktor po wcześniejszym zapytaniu to na peronie da znać że jest wolne miejsce i możesz jechac
@Scaab: dobra już wiem, że jesteś trollem ale mimo to odpowiem

przed każdym przejazdem pociągiem, busem, mpk, hulajnogą


to twój problem

A ciekawe jak ma przeczytać regulamin pendolino turysta z niemiec który nie jest biegły w jęzuku polskim oraz polskim prawie geniuszu?


jest regulamin po angielsku, tak samo jak polak musi się zorientować co do zasad panujących u niemców

I co, mam za każdym razem czytać te regulaminy? Przecież to koszmar, tak się nie da żyć.


@Scaab: o nie to straszne, za granicą wcale nie ma różnych spółek kolejowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Scaab: chyba sobie żarty robisz. Od pierwszego dnia kursowania pendolino tak było. Bilety tylko wcześniej. U konduktora nigdy tam się nie kupowało. Jedynie zmieniło się to że zamiast 130 zł kiedyś kara wynosiła 650 zł plus bilet xD