Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki mam pytanie, czy w Europie są państwa, w których zabronione jest używanie kamerek samochodowych pod pretekstem ochrony danych osobowych?
Chodzi mi o to jak w takim wypadku działa np Tesla, która ma przecież kilka kamer i nagrywa niemal dookoła otoczenie? Czy w jakiś sposób jest ograniczone wykorzystanie takich nagrań?

#pytnie #stopcham
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bn1776 tak.
Surowo karane jest w Austrii.
Natomiast w Niemczech nie wolno publikować filmów e względu na ochrone danych [twarz/rejestracja]
Zobacz w google, jest cala lista.

Nie wiem jak to wygląda w przypadku Tesli?!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@piaskun87 właśnie ogladajac filmy przyszło mi do głowy, że o ile kamerę na szybę można zdjąć lub wyłączyć to Tesla przecież kamery ma zamontowane na stałe I byłem ciekaw czy jakoś sobie z tym poradzili bo podejrzewam, że wyłączyć się ich chyba nie da na terytorium np. Austrii.

@ButelkaBezKaucji zdaje sobie sprawę, że tablica rejestracyjna nie, ale dobre kamery mogą tez uchwycic twarze np na parkingu. A tak jak piaskun
  • Odpowiedz
@bn1776: to jest cos czego ludzie zaskakujaco czesto nie rozumieja. Tesla nie jest czlowiekiem.
Nie nagrywa Elon Musk siedzacy z piwkiem, przegladajacy wasze polackie japy tylko maszyna i film jest przetwarzany tylko i wyłącznie maszynowo przez siec neuronowa.

Nagrywac nie wolno ludziom.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@InterferonAlfa_STG rozumiem, że nie nagrywa na kartę pamięci jednak nie powiesz mi, że nagrania nie są w jakimś miejscu zapisywane skoro w sieci pojawiają się nagrania z konkretnych zdarzeń drogowych i chyba to właściciele je wrzucają, a niekoniecznie Tesla jako firma bo wątpię aby szukali specjalnie scen gdzie samochód spektakularnie reaguje lub nagrań kiedy ktoś zarysuje lakier na parkingu, więc jakiś dostęp do nagrań musi być
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@InterferonAlfa_STG I o to mi mniej więcej chodziło czy są takie rozwiązania, bo samego nagrywania raczej nie wyłącza jeśli m.in. na na ich podstawie samochód/oprogramowanie kieruje autem
  • Odpowiedz
@bn1776: nie wiem czy sa faktycznie, ale jezeli niemiaszki maja takie prawo to zeby dostac homologacje w dojcze pewnie tesla cos takiego zaimplementowala, bo to nie jest przewrotna logika zeby na podstawie lokalizacji dawac lub odbierac taki dostep
  • Odpowiedz