Wpis z mikrobloga

@absnt0 Polskie agencje to rak jak #!$%@?. Pracowałem tam przez CZESKĄ agencję pracy. Więc wiem dokładnie nawet o jaką fabrykę chodzi. Polski Janusz ci daje co wyżej widać a teraz ci powiem na jakich ja warunkach byłem jakieś 3 lata temu przez agencje Czeską :

Czeska umowa na 6mcy, potem bezpośrednio pod fabryką
Darmowe posiłki, darmowe zakwaterowanie, a stawka była z tego co pamiętam ze wszystkimi dodatkami płatna 200 koron/h czyli tak
@absnt0 w #!$%@? biorą. Ci tu dają widełki takie że raczej na bank to będzie najniższa z ogłoszenia. Zakładając że nie palisz i nie #!$%@? rarytasów to tak na miesiąc ci w czechach pójdzie jakieś 6k koron czyli tysiac zł na takie podstawowe rzeczy jak żarcie, picie, środki higieny itp
A praca przy tych stabilizatorach to szczerze mówiąc #!$%@? jest i ciężka, temperatura na hali to ponad 40 stopni. Tam nawet Czesi
@wrocilem_bo a po #!$%@? tam mieszkać. Czechy to zadupia same. Całe Czechy to wyglądają tak:
Miasto, potem 50km lasów rzek itp znowu miasto znowu zadupie, do tego od cholerny cyganów i uprzedzonych do Polaków Czechów. Mimo że my nawet lubimy Czechów to oni nas nie bardzo. Do tego w pytę drogie usługi telekomunikacyjne itp. Jakbym miał emigrować z rodziną to na pewno nie tam, no chyba żeby zamieszkać przy granicy z polską
@wrocilem_bo wszystko ma plusy i minusy. Ogólnie mają niskie opodatkowanie kosztów pracy i oskladkowanie. I lepsza opiekę medyczną. Tam nie ma jak u nas że jest rakowy NFZ tylko jest tak jakby kilku ubezpieczycieli zdrowotnych i konkurują między sobą co wychodzi na plus Czechom
@wrocilem_bo Ja ogólnie lubię bardzo Czechy. Jakbym był sam to bym tam pewnie zamieszkał, ale z rodziną to słaby deal jest, męczyli by się. Mieszkać tam jest spoko o ile wybierzesz dobre miejsce i nie będzie to zadupie jak owy Prostejov