Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś dobrego routera. Do tej pory działałem na jednym - stary TP-Link TD-W8951ND - daje radę do tej pory. Kupiłem ostatnio drugi router TP-LINK TD-W8961N. Starszy model ustawiłem jako bridge, a nowszy miał służyć jako główny, jednak miał jakąś wadę fabryczną - gubił zapisane ustawienia po 24h i efekt jest taki, że zwrócili mi za niego pieniądze.

Korzystam z internetu Orange po linii telefonicznej - stara neostrada 10 Mb/s prędkość. W niedalekiej przyszłości będę się przesiadał na światłowód, jednak może to być za miesiąc albo i za pół roku. Do światłowodu polecaliście mi Mikrotika hap ac2 i się w taki zaopatrzę, jednak teraz potrzebuję czegoś, żeby obsługiwało ADSL. Na początku będę miał pewnie światłowód w granicach 100 - 150 Mb/s, więc nawet w tym nowym tymczasowym myślę, że minimum 300 Mb/s przepustowości chciałbym mieć. Te routery mi w przyszłości jako Access Pointy posłużą.

Co wybrać? Wiadomo - im taniej, tym lepiej, ale powiedzmy maksymalna cena to około 300 zł. Trochę się boje dalej pchać w TP-Linki, jednak tylko ten nowy router miał wadę fabryczną, a ze starego jestem zadowolony. Może rozejrzeć się za innymi firmami?
#sieci #siecikomputerowe #router
  • 12
@BooB: mikrotik by wtedy narazie działał jako Access Point, tak?

A gdyby się wstrzymać narazie z mikrotikiem, to coś innego, godnego polecenia? Uwagę pod względem ceny przykuł TP-Link Archer C6 - ma porty gigabitowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devih: tak tak, jako ap, jako switch gigabitowy też będzie śmigał :) Ten tp link też wygląda spoko, generalnie dużo pozytywnych opinii, jednak z tp linkiem nie zrobisz tyle co z mikrotiem, jednak też musisz mieć na uwadze że mikrotik może być na początku dość trudny w konfiguracji ;)
@BooB: A jeszcze mam jedno pytanie. Czy Archer C6 będzie działać jako modem do neostrady? Nigdzie nie widzę informacji o obsłudze ADSL - czy coś źle patrzę?
@DaneOsobowe: Patrzę też po sklepach i ciężko coś wybrać. Jedynie TP Link Archer VR400, ale to już koszt prawie 300 zł i tylko 1 port gigabitowy. A światłowód prędzej czy później zamontuje. Wtedy C6 będzie mógł również posłużyć jako router pod światłowód, prawda?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devih: jeśli chcesz coś koniecznie 2 w 1 czyli router razem z modemem adsl to ja polecam od siebie szukać coś od Asusa, sam używam Asusa u siebie jako modemu i całkiem dobrze sobie radzi :)