Wpis z mikrobloga

: jak rekreacyjnie piję p--o to to znaczy, że mam je produkować?


@Sckb: a p--o Cię ogrzewa, wytwarza energię którą możesz potem wykorzystać?

Kominek z płaszczem wodnym to wydatek dobre + 1.5k do tego co zapłaciłem. Plus instalacje, przyłącze i bufor to minimum 3k. Razem około 5k zł więcej. W sezonie spalam MAX (z dużym zapasem) kubik drewna, który kosztuje 100 złotych. Więc nawet, jak cała energia z tego idzie
  • Odpowiedz
@ksiak: pół litra piwa daje 2500kcal, więc...
A policzyłeś czas jaki potrzebujesz na ogarnięcie tego kominka? Ile czasu potrzeba na przygotowanie opału, rozpalenie, doglądanie, czyszczenie? Ile potrzeba na systematyczne odświeżanie salonu, bo się syfi, kurzy i śmierdzi? Policz to wszystko, pomnóż przez średnią krajową za godzinę pracy i powiedz mi, czy dalej jest to ekonomiczne?
Gadasz tak, jakbyś mieszkał w mieszkaniu w bloku i w życiu nie planował, nie szukał
  • Odpowiedz
A policzyłeś czas jaki potrzebujesz na ogarnięcie tego kominka? Ile czasu potrzeba na przygotowanie opału, rozpalenie, doglądanie, czyszczenie? Ile potrzeba na systematyczne odświeżanie salonu, bo się syfi, kurzy i śmierdzi? Policz to wszystko, pomnóż przez średnią krajową za godzinę pracy i powiedz mi, czy dalej jest to ekonomiczne?


@Sckb: po co? Ja nie mam kominka, to Ty się w to wpakowałeś, chyba to policzyłeś, prawda? ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@ksiak: nie, nie liczyłem, wstawiłem go jako mebel, co by był ozdobą w zimowe wieczory. Jeden lubi gapić się w tv za 5k a ja wolę w kominek za 3k.

@Kofels: 250kcal miało być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz