Wpis z mikrobloga

@RozowaZielonka: np dostępność części? Sprowadzenie ich od producenta?

@ahaw: jak padnie PC to nic Ci prąd nie da.

@MateriaBarionowa: przede wszystkim gwarancja na poszczególne elementy PC. Im dłuższa tym lepiej. A jako alternatywa mam kominek taki, co mi cały dom ogrzeje. Umyć w zimnej wodzie się umyjesz, zresztą żaden problem do zasobnika CWU wstawić grzałkę elektryczna.
  • Odpowiedz
@Sckb: aa sory, myślałem, że chodzi o to że prąd padnie, nie doczytałem.
W takim przypadku go grzanie prądem i po sprawie. Ja nie bedę robił backupu na tę okazję bo to dodatkowo kilkanaście tysięcy. Czyli cała zima albo dwie grzania prądem
  • Odpowiedz
@ksiak: bez płaszcza, ale z racji, iż mam otwartą klatkę schodową to grzeje wszędzie, o ile drzwi są pootwierane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@RozowaZielonka: nie mów mi, czym jest pompa ciepła ()
I wierz mi, nie wszystko jest na miejscu. Zapytaj się producenta czy ma gdzieś pod ręką płytę główną do modelu sprzed 5-8 lat.
  • Odpowiedz
: bez płaszcza, ale z racji, iż mam otwartą klatkę schodową to grzeje wszędzie, o ile drzwi są pootwierane ( ͡° ͜ʖ ͡


@Sckb: czyli fatalne rozwiązanie. Tracisz sporo energii z tego kominka.
  • Odpowiedz
@Sckb: w taki sposób, że cała energia idzie w powietrze, nie magazynujesz jej. Skoro masz PC to zapewne jakaś podłogówka. Mając bufor ciepła do którego podpięty byłby kominek. Rozpalając raz magazynujesz energię na dzień lub dłużej w zależności od bufora. A tak, nic z tego.
  • Odpowiedz
@ksiak: nie mam buforu ciepła, bo jest on w moim przypadku zbędny. I bzdurą jest, że zwiększa żywotność PC, że jest ekonomiczniej czy coś.
Powtarzam - wykorzystuję go rekreacyjnie. Jakbym miał czerpać z niego energię do ogrzania domu to zrobiłbym to całkiem inaczej.
  • Odpowiedz
nie mam buforu ciepła, bo jest on w moim przypadku zbędny. I bzdurą jest, że zwiększa żywotność PC, że jest ekonomiczniej czy coś.


@Sckb: a gdzie ja napisałem, że bufor ciepła ma być użyty do pompy ciepła?
Bufor stosuje do źródeł którymi ciężko sterować:
- kominek,
-
  • Odpowiedz
@ksiak: jak rekreacyjnie piję piwo to to znaczy, że mam je produkować? Bo tak rozumiem Twoje komentarze.
Palę ekonomicznie? Dobre sobie... Kominek z płaszczem wodnym to wydatek dobre + 1.5k do tego co zapłaciłem. Plus instalacje, przyłącze i bufor to minimum 3k. Razem około 5k zł więcej. W sezonie spalam MAX (z dużym zapasem) kubik drewna, który kosztuje 100 złotych. Więc nawet, jak cała energia z tego idzie #!$%@? to
  • Odpowiedz