Wpis z mikrobloga

No to co, zaczynamy liczenie?
0+1=1
Tytuł: Gwiazdozbiór Psa
Autor: Peter Heller
Gatunek: Fantastyka, Postapo
Ocena: 7/10

Do tej pory mój jedyny kontakt z postapo to były książki z uniwersum Metro 2033, no i mogę powiedzieć, że tutaj dostajemy coś zupełnie innego. Główny bohater, Hig, przeżył 2 pandemie które zdziesiątkowały ludzkość i teraz stara się przetrwać, jednocześnie starając się pozostać w miarę takim człowiekiem, jakim był wcześniej, na szczęście ma do pomocy Bangleya, powiedzmy towarzysza broni, który wydaje się lepiej przystosowany do nowych realiów. Powieść skupia się bardziej na przemyśleniach bohatera o otaczającym świecie, trudach nowego życia i relacjach z Bangleyem oraz innymi ludźmi, zwykle wrogo nastawionymi. Trochę zniechęcił mnie sposób napisania książki, jakbyśmy byli w głowie bohatera i słyszeli jego myśli, stąd zdania często mają losową interpunkcję, są urywane w połowie, częste wielokropki czy powtórzenia przez co ciężko się czyta, z drugiej strony miałem wrażenie, że gdy akcja nabierała tempa mogłem się łątwiej wczuć w postać. Mimo tych trudności opowieść jest całkiem wciągająca i mogę polecić
#bookmeter #czytajzwykopem
Pobierz ranunculus - No to co, zaczynamy liczenie?
0+1=1
Tytuł: Gwiazdozbiór Psa
Autor: Pe...
źródło: comment_1594842852l3mTknSEekdRRCxh3DM8HT.jpg
  • 7