Wpis z mikrobloga

@Wujek_Fester:
Co jakiś czas przewijają się tu Twoje posty i co drugi to szkalowanie Polski (już pomijam ten śmieszny duopol polityczny i kontekst wyborczy). Masz kompleksy frustrata, który wyładowuje problemy dzieciństwa, czy w czym problem? Znam wiele osób, które odniosły sukces za granicą (w kraju również sobie świetnie radziły) i nikt nie ma takiego podejścia więc w czym tu problem (pytam jako psycholog-hobbysta)? Za to Ci, którzy na Zachodzie wykonują
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Śmieję się z osób, które swoimi wyborami pokazują, że nie patrzą w przyszłość dalej niż 5 lat do przodu - szczególnie w zakresie ekonomii i żarcia na kredyt - a największym według nich problemem współczesnej Polski jest LGBT. Szkalowaniem Polski się nie martw - szkaluję ludzi którzy nią rządzą oraz ludzi którzy ich wybierają.

O mnie się nie martw, zarabiałem dobre pieniądze jeszcze przed wyjazdem z Polski, tutaj robię
  • Odpowiedz

@Wujek_Fester:
Żre na kredyt cała Europa przeżerając pracę poprzednich pokoleń. W Polsce tak źle to nie wygląda (choć mogłoby być znacznie lepiej). A jeszcze ciekawostka: zakredytowane pod korek są środowiska konserwatywne czy "liberalne"?

a największym według nich problemem współczesnej Polski jest LGBT

To akurat trafne skojarzenie, aczkolwiek nietrafne decyzje polityczne. Za tym środowiskiem idzie korporacyjne bagienko i cenzura w imię
  • Odpowiedz
To ciekawe, bo w takim dziale pracuję i pracowałem w poprzedniej firmie i to uwaga: w polskich firmach. Ofert jest również masa. Mijasz się z prawdą.


@LaurenceFass: Trzy pytania:

1.Jakie projekty ? Coś innowacyjnego czy kolejna iteracja rzeźbienia w gównie której zachodniemu R&D nie chciało się robić i sprzedali do Polski
  • Odpowiedz
1.Jakie projekty ? Coś innowacyjnego czy kolejna iteracja rzeźbienia w gównie której zachodniemu R&D nie chciało się robić i sprzedali do Polski ?


@Wujek_Fester:
Żadna z tych firm nie miała pozakrajowego "rodowodu".

2.Jaki budżet ? (orientacyjnie, tylko dla informacji o
  • Odpowiedz
Żre na kredyt cała Europa przeżerając pracę poprzednich pokoleń. W Polsce tak źle to nie wygląda (choć mogłoby być znacznie lepiej). A jeszcze ciekawostka: zakredytowane pod korek są środowiska konserwatywne czy "liberalne"?


@LaurenceFass: Sorry, że wracam do tematu, ale urwałem myśl wcześniej. Zapomniałeś o tym, indywidualni ludzie z obu środowisk biorą pożyczkę jaką muszą sami spłacić, podobnie firmy odpowiadają własnym majątkiem, na 500+ musi składać się cały naród i pieniądze są przeżerane zamiast inwestować je w coś, co mogło by stworzyć produkt jaki Polska mogła by sprzedawać.

Obie firmy to projekty dosyć niszowe, specjalistyczne, niekonsumenckie. Kilkanaście osób na dział.

@LaurenceFass: No to możesz coś konkretnego napisać. Jaka branża ?
  • Odpowiedz
apomniałeś o tym, indywidualni ludzie z obu środowisk biorą pożyczkę jaką muszą sami spłacić, podobnie firmy odpowiadają własnym majątkiem, na 500+ musi składać się cały naród i pieniądze są przeżerane zamiast inwestować je w coś, co mogło by stworzyć produkt jaki Polska mogła by sprzedawać.


@Wujek_Fester:
No nie, nawet zadłużenie konserwatywnych fiskalnie Niemiec jest wyższe (w relacji do PKB) już nie mówiąc o takiej Francji czy Włoszech.
Socjal sumarycznie biorąc np. ostatnie 10 lat też był nieporównywalnie
  • Odpowiedz
@LaurenceFass:

No nie, nawet zadłużenie konserwatywnych fiskalnie Niemiec jest wyższe (w relacji do PKB) już nie mówiąc o takiej Francji czy Włoszech.

Socjal sumarycznie biorąc np. ostatnie 10 lat też był nieporównywalnie większy.


Zgadza się, tyle że oni pakują sporo kasy w rozwój produktów, które później m.in. Polacy będa kupować, może nawet za zarobione przez siebie pieniądze gdy sie 500+
  • Odpowiedz
Zgadza się, tyle że oni pakują sporo kasy w rozwój produktów, które później m.in. Polacy będa kupować, może nawet za zarobione przez siebie pieniądze gdy sie 500+ skończy ;)


@Wujek_Fester:
To podaj proporcje inwestycji względem socjalu w tych krajach.

Test Process Technical Lead obecnie - ogniwa paliwowe. Od testowania prototypów dla chłopaków od Fluids / Controls&Software, poprzez testy certyfikacyjne, aż do zarządzania projektami budowania
  • Odpowiedz
To podaj proporcje inwestycji względem socjalu w tych krajach.


@LaurenceFass: Nie mam takich danych i chyba nikt sie do nich nie dokopie. To, co można porównać bez szukania to wypuszczanie przez VW czy Audi nowych modeli hybryd i elektryków z polskim 'elektromobility', które nie potrafiło przez pięć lat nawet własnej elektrycznej hulajnogi wypuścić.

Czyli nie stricte R&D, a tak jak myślałem testy / wsparcie. Faktycznie w Polsce o lepsze pieniądze trudniej jako inż. tester (nawet na wyższym stanowisku) nie licząc
  • Odpowiedz