Wpis z mikrobloga

@Piotrp7: ja to dawałem na rozmowie o pracę każdemu adminowi, który mówił, że "umie programować".
Ciekawostka: większość nie umie tego rozwiązać ()

Umiejętność rowiązania FizzBuzza nie daje nam niczego (bo to poziom zero).
Brak umiejętności jego rozwiązania gwarantuje jednak pożegnanie się z szansą na pracę.
@Piotrp7: FIzzBuzza się stosuje najczęściej przy rekrutacjach, w których programowanie jest jedną z mile widzianych umiejętności (np admin, tester itp). Na stanowisko Deva to zdecydowanie za mało, ale gdy ktoś mówi, że np. umie automatyzować swoją pracę i zna 5 języków programowania, to szybciutko go proszę o FizzBuzza w absolutnie dowolnym z tych języków... i się kończy rumakowanie ;)

A jak sobie na rozmowie ściągnę rozwiązanie ze stackoverflow to zaliczysz?


@dziekuje: tak, o ile będziesz umiał krok po kroku wyjaśnić każdą operację w kodzie. Niemniej, dam Ci minusa, że do tak prostych zadań potrzebujesz StackOverflow i że włączasz Google przed włączeniem mózgu - to nie rokuje dobrze na stanowisku deva/admina itp.
@imlmpe: Większej różnicy, to nie robi. Cel osiągnięty. Takie zadania są dość śmieszne jeżeli, to rozmowa na deva. Jak już, to spodziewałbym się czegoś bardziej złożonego. Zadania powinno się dostawać jeszcze przed rozmową, a na rozmowie można zrobić wspólnie code review z pytaniami typu: „Czemu tak, a nie inaczej?”. Później można dać jakieś medium zadanka ze spoj’a do zrobienia na gorąco.
Masz jakieś śmieszne historie z przeprowadzonych rekrutacji?
Masz jakieś śmieszne historie z przeprowadzonych rekrutacji?


@dziekuje: śmiesznych nie mam - co najwyżej żenujące. Kilkanaście razy na pytania rekrutacyjne słyszałem odpowiedź "nie muszę tego wiedzieć, to jest na Google do znalezienia w 5 minut". Super... tylko ja pytałem np. jak by naprawił awarię serwera konkretną. Teraz już wiem, że jak nam się posypie środowisko całe, to przyszły admin włączy Google. To jest załamujące.
@imlmpe: UU aż mi się przypomniał egzamin praktyczny z technikum. Miałem rozwiązać problem z tym, że drukarka nie drukuje. Powiem Ci, że za uja bym tego nie rozwiązał gdybym wcześniej tego nie przerobił, ale 95% siadło. Generalnie dużo mi dała nauka pod ten egzamin - szczególnie przy wypełnianiu protokołów, bo wyglada to praktycznie tak samo, tylko bez tylu szczegółów.
Przechodząc do meritum, to ciężko odpowiedzieć na takie pytanie jeżeli się nie
@imlmpe: Szczerze, zostawienie na $i % 3 == 0 nie jest jakieś złe. Lepiej pisać kod łopatologicznie.
W ogóle wszystko warto pisać (kod, prezentacje, dokumentację, tickety z bugami) jak dla debila. Takie spostrzeżenie z mojej krótkiej dotychczasowej kariery inżyniera (kodzę czasem skrypty w Tcl/Pythonie, ale to marginalna część pracy).
@dziekuje: @imlmpe: tak z ciekawości pokażcie te jednolinijkowce bo zrobienie 3x operatora trójargumentowego w jednej linii to żadne rozwiązanie a tylko krótszy zapis. Już nie mówie o tym że robienie if'ów bez klamer to antypattern a co do notacji z ! na początku to kwestis smaku bo czasem explicity is better than simplicity

----
ja bym to rozwiązał natomiast tak, ale bałbym się że pan rekruter nie zrozumie czemu i