Wpis z mikrobloga

Mirki, robię sobie kino domowe i potrzebuję małej pomocy. Będę wyświetlać ekran o wielkości ok. 140 cali, koniecznie 4k. Mam do wyboru dwie opcje - projektor krótkiego rzutu (np. #xiaomi mijia za ok. 8k) lub tradycyjny ( #optoma UHD42 - 240hz lub #benq W2700), oba w okolicy 6500 zł. Pokój w 100% zaciemniony roletami, obraz będzie wyświetlany na ekranie zamiast ściany, do filmów/seriali + być może konsoli. Co brać?

  • 15
czy miałeś już kiedyś projektor?


@emitar: Nope.

Czemu koniecznie ma być 4k? Z czego będziesz puszczał te filmy?


@emitar: Bo nawet jeśli dzisiaj nie wszystko obsługuje 4k, to sprzęt ma być jakkolwiek przyszłościowy i wolę dołożyć do 4k.
@Plecakofil nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale ja bym wziął coś taniego FH. Poznasz sprzęt, jego wady/zalety, a jak już 4k "będzie standardem" to sobie wymienisz.

U siebie mam 120' na kitajcowym rzutniku FH. Na razie nie planuję zmian, ale jakbym brał dzisiaj coś nowego to 4k nie było by czymś czego wymagam. Skupiłbym się na tym co pisał @ConanLibrarian i na jasności. Ten mój (vivibright f30), niby jest jasny, ale
@MarynowanyMarynarz tak nawet bardzo.
Spory minus to głośność. Po pierwszym użyciu chciałem pakować i sprzedawać. Później się już przyzwyczaiłem plus jakiś czas temu wymieniłem 2 z 3 wiatraków (trzeci jest turbinowy i nie wiem czy do dostania w wersji low rpm). Także ten opis, że głośność to 35db (jeżeli dobrze pamiętam) można wsadzić między bajki. Wiem, że pomiar z dupy, ale aplikacja telefonem pokazywała 50-52db (po wymianie o 10 mniej). Przy wymianie
@emitar pewnie bym musiał dokupić ekran. Rozumiem że obraz powinien być koniecznie wyświetlany na białym ekranie. Kolor ścian w salonie bardzo jasny ale nadal nie biały. Więc jeżeli chodzi o ekrany to chyba najlepszy by był elektryczny i nie większy niż 150 cali. Czy może lepiej pół automatycznie?
@MarynowanyMarynarz jeżeli chodzi o ścianę to chyba biała/szara najlepsza. Są specjalne farby pod to. Ja mam ekran materiałowy, który rozwieszam na "meblościance". Obraz mam mniej więcej na wysokości wzroku. W przypadku ekranu sufitowego musiałbym cały czas patrzeć do góry jak w pierwszym rzędzie w sali kinowej.