Wpis z mikrobloga

Oficjalnie: Załogowa kapsuła Boeinga wciąż ssie, firma pozostała daleko w tyle za SpaceX

W oświadczeniu, NASA przedstawiła Boeingowi do wykonania aż 80 zaleceń, których wykonanie jest niezbędne do tego, aby kapsuła była gotowa do załogowego lotu. To końcowa ocena dochodzenia przeprowadzonego przez agencję, które nastąpiło po nieudanym, grudniowym locie testowym, który prawie zakończył się katastrofą.

Zalecenia obejmują renowację sprzętu komunikacyjnego, kilka aktualizacji oprogramowania statku kosmicznego oraz zmiany w strukturach raportowania bezpieczeństwa.

https://futurism.com/the-byte/official-report-boeings-spaceship-sucks

#spacex #newspace #technologia #kosmicznapropaganda
Pobierz OCISLY_final - Oficjalnie: Załogowa kapsuła Boeinga wciąż ssie, firma pozostała dalek...
źródło: comment_1594294609taxzyrp5qr6iKs0veUGYys.gif
  • 10
@OCISLY_final: wiadomo, że Boeing to tylko pralnia pieniędzy senatorów. Wystarczy spojrzeć na budowę rakiety SLS, która trwa od prawie dekady i tylko pożera miliardy dolarów, a końca nie widać, przekładane są tylko daty startu. Tymczasem Spacex w tym czasie zdążył zaprojektować i stworzyć Falcona Heavy oraz wysłać go w kosmos trzy razy. Pomijam już to, że Boeing dostał więcej kasy na stworzenie kapsuły załogowej od Spacexa. Patrząc na obecny klimat, to
must też pewnie zatrudnia według diversity (nie wszędzie, ale w HR i marketing to na 100%). Tak robią wszystkie korpo i to nie wyjątek.


@FLAC: ... myślę że ma jakiś dział tęczowy, na pokaz, gdzie dajwersity and inklużon stoi na pierwszym miejscu, ale czarną robotę robią (i sukcesy odnoszą) biali heteroseksualni mężczyźni zamknięci gdzieś w niedostępnych podziemiach jego tajnej bazy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OCISLY_final: I tak trzeba im oddać, że odpuścili pompowanie balonika pt. "Starliner jest ok, te awarie tylko nas umacniają, tak chcieliśmy". Myślałem, że będą iść w zaparte aż nie dojdzie do spektakularnej katastrofy. A w przypadku SpaceX odwrotnie - ciągle były jakieś uwagi i zastrzeżenia a teraz się okazuje, że wszystkie wymagane poprawki w Dragonie zostały zaaplikowane i można latać nawet wielokrotnie używanymi.
a pare lat temu ja głupi się bałem, że boeingowa misja załogowa będzie pierwsza


@MshL:Jak im tak będzie dobrze szło to będą szóści w kolejce za dragonem2, Starshipem, statkiem BlueMoon, nową kapsułą chińską i kapsułą indyjską. A jak się postarają to będą jeszcze po kapsule ewakuacyjnej dla Starshipa bo pewnie to też w końcu Elon wymyśli. Ale NASA i kongres o ULA nie zapomną. To pewne.