Wpis z mikrobloga

@FlasH: "Radny PiS z Wyszkowa Krzysztof S. został usunięty z partii. Jak poinformowali przedstawiciele lokalnego oddziału PiS, przyczyną decyzji są informacje dotyczące kwestii obyczajowych. 61-letni Krzysztof S. zrezygnował także z mandatu radnego, po tym jak pojawiły się podejrzenia, że mógł wysyłać nagie zdjęcia osobom niepełnoletnim."
@FlasH: odsiedział wyrok, z mojego punktu widzenia został on poddany resocjalizacji i przeszedł przez ten proces, teraz pracuje i pomaga rodzinie, to co najlepiej każdego pedofila zabijać? Każdego więźnia zabijać? Skoro nie ma czegoś takiego jak resocjalizacja?
@alex-fortune: jeżeli żałuje za swoje czyny i zmienił się, to według mnie tak. Mimo że jest to ciężkie, każdy zasługuje na drugą szanse po to powstało więzienie żeby resocjalizować ludzi. Jeżeli nie chcielibyśmy ich z powrotem w społeczeństwie to powinno stosować się kare śmierci.
@botaz: Chciałbym, żebyśmy się zrozumieli, ja jestem za i wierze w resocjalizację, ale z drugiej strony masz ofiarę, która niekoniecznie musi działać w swoim najlepszym interesie - jak napisałem innemu mirkowi, może być syndrom sztokholmski, a może być bezpośrednio lub pośrednio uzależniona od swojego przeszłego oprawcy. Słowem - to nie jest tak, że jak ofiara mówi, że jest spoko to znaczy, że jest spoko.