Wpis z mikrobloga

@Milsz17: No, niestety kiepsko ujmuje poglądy na gospodarkę, bo ja raczej jestem wolnościowcem, ale nie korwinowym. Uważam, że Państwo powinno zorganizować ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, ale same fundusze powinny być prywatne - podobnie jak służba zdrowia powinna być prywatna, ale w oparciu o ubezpieczenia obowiązkowe i gwarantowane przez Państwo.

Inna rzecz to może to, że nie rozumiesz, że "liberalizm" odnosi się do wszystkich osi, a upierasz się jak typowy dzieciak-korwinista na
@GordonL: polityke międzynarodową mam trochę bardziej zrównoważoną ale reszta w sumie identycznie jak Ty. Może ja się zapiszę do tej neuropy co, daj discord XD
Co do gospodarki to uważam że edukacja i służba zdrowia powinny zostać państwowe by nie rozwarstwiac do granic spoleczenstwa, reszta to raczej wolnorynkowe poglady z nutą braku zaufania do korporacji xd
@TenTypZez: to, że promuje wykluczenie edukacyjne ludzie biednych lub z mniejszych ośrodków. O ile w takiej Polsce (czy Europie) jeszcze uważam, że prywatne szkolnictwo dla chętnych może istnieć, bo 95% i tak wyśle do publicznej szkoły dziecko, przez co wybory będą popierać dotowanie publicznej edukacji, to w USA bym zakazał prywatnych szkół (szkół, nie uniwerków).
Natomiast odmiana mieszana, czyli bon oświatowy, wykluczy osoby spoza dużych miast, czyli tam gdzie jest za