Wpis z mikrobloga

#samochody #auto #golf
Może ktoś potrafiłby praktycznie poradzić. Mianowicie mam obecnie dość ładnego, zadbanego Golfa Plus z 2006 roku 1.6 115 fsi, z przebiegiem 257 tys sprowadzany, 2.5 roku w kraju. Do roboty w najbliższym czasie rozrząd koszt około 1100 zł. Chcę go sprzedać i kupić coś nowego, mocniejszego. Niestety nie ma dużego zainteresowania tym samochodem raczej że względu na przebieg i mało rekomendowany silnik 1.6 fsi ( o rozrządzie w ogłoszeniu nie wspominałem). Plusy z podobnymi parametrami chodzą na otomoto olx po 13-15 tys. Ja wystawiłem za 11.500. Nie chce mi się dłużej pierdzielic ze sprzedażą, dlatego jak ktoś mi doradził wzięcie innego samochodu w rozliczeniu w komisie- pomyślałem że nie głupi pomysł. Dlatego mam pytanko do orientujących się w temacie, jak wychodzi taka zamiana z komisem? Czy jest ona bardzo nieopłacalna? Nie ukrywam że chciałbym to zrobić możliwie jak najekonomiczniej dla siebie, a przypuszczam że nie zaproponują mi dużo za auto z rozrządem do roboty w bliższym czasie..
  • 8
@WujaOut23_: zawsze jest nieopłacalna ale najprościej byłoby po prostu podzwonić po takich miejscach i dowiedzieć się ile by ci dali za takie auto
ale pewnie niezbyt dużo bo jak sam zauważyłeś golf plus z fsi pod maską to mało chodliwe auto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WujaOut23_: będziesz musiał zejść dużo poniżej tego co sobie wymyśliłeś. Mimo wszystko wolałbym samemu sprzedać. Pamiętaj, że pierwszy klient jest kluczowy. Jeżeli mówi że mniej zapłaci, ale chce, to sprzedawaj.

Jeżeli bez LPG, to z tego co widzę, max 7 koła jak dostaniesz, to możesz być zadowolony.
Wiesz - ludzie są różni. Kiedyś jak wystawiłem cokolwiek niemieckiego w dieslu, to schodziło kwadrans po wystawieniu. Rok temu miałem pięknego Tourana. Pakiet premium, oprócz automatu (to była jego wada w moich oczach). Przebieg realny 340kkm. Auto jezdzone, zadbane, nie było sie do czego przyczepić. Wystawiłem za 19. Był kupiec za 13. Kręciłem nosem i kazałem spadać. Po 4 miesiącach przyjechał Sasza, połozył 11 i jeszcze bym go ucałował, że go kupił.
@luksky fachową rada, dzieki. Wystawie za.10900 co.mimo.wszystko.uwazam za dobra cenę za takiego.golfa. Może za 10 pójdzie do tego.grudnia. ps skąd miales na informacje że za takiego golfa w rozliczeniu z rozrządem do roboty jedynie 7 koła można wziąć? Można to gdzieś mniej więcej wyliczyć czy trzeba dzwonić po komisach?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WujaOut23_: mam kolegę handlarza. Ten to jest mistrz. Uwielbiam patrzeć i słuchać jak on rozmawia z ludźmi. To jeden z tych, co Eskimosowi by lodówkę sprzedał.
@luksky a jeszcze spytalbym z innej beczki, bo widzę że orientujesz się w temacie. Jaki samochód mógłbyś polecić gabarytowo podobnego do takiego plusa, ale nie jakaś lochę ze spalaniem 10 litrów dla 6 osobowej rodziny? Zależy mi na dobrej mocy, fajnej nowoczesnej stylistyce coś jak sportsvany tourany golfy plusy 7, a nie typowe sedany od Volvo czy np BMW z trzeszczacymi plastikami. Cena koło 25k