Wpis z mikrobloga

Jest na 100% pewne, że Trzaskowski będzie blokował WSZYSTKIE ISTOTNE ustawy, bo dla totalnej opozycji "im gorzej, tym lepiej". Przez 3 lata w sytuacji możliwego kryzysu gospodarczego i zmian na całym świecie, państwo nie będzie mogło w żaden sposób zareagować i popadniemy w jeszcze większe uzależnienie od sił zewnętrznych. Wyborcy Trzaskowskiego pozbawieni są instynktu samozachowawczego.
  • 7
@Expansywny: Ale wiesz, że weto prezydenckie nie jest absolutne? Sejm może taką "zablokowaną" ustawę pchnąć dalej 3/5 głosów przy obecności conajmniej połowy posłów. Naprawdę nie trzeba ani jednego aktu prawnego panicznie przepychać po nocach, żeby państwo funkcjonowało.
@Expansywny: Mieli prezydenta co im przepuszczał wszystko kupę czasu i jakoś nie odczuwam poprawy w tym kraju, a wręcz przeciwnie. Wstyd się przyznać, ale głosowałem ostatnio na Dudę na zasadzie "jak nie dostaną prezydenta to będą potem opowiadać, że im się nie udało, bo zły Komor im wszystko blokował, a następne wybory parlamentarne to znowu będzie przepychanka na zasadzie dajcie nam wreszcie władzę". No to dostali całą władzę m.in. przeze mnie,