Wpis z mikrobloga

Karynka @kociooka zwyzywała mnie w swoim wpisie po tym jak obecną Polskę nazwałam "piekłem", a gdy wytłumaczyłam jej swoje zdanie z braku argumentów i ze wstydu skasowała wpis. No więc jeszcze raz przeklejam swój komentarz, aby ludzie zrozumieli jakie przygody serwuje nam kraj Adriana:

- Piekło na ziemi to kraj, w którym kolejki do specjalistów w ciągu 5 lat wydłużyły się o połowę

- Piekło na ziemi to kraj, w którym powietrze jest najbardziej skażone w Europie, a każdego roku tysiące ludzi dostaje przez to nowotworów

- Piekło na ziemi to kraj, który jest drugi od końca pod względem ilości lekarzy per capita w Europie, w którym przeciętna pielęgniarka ma 50 lat, chirurg 56, a mimo to rząd rozpowszechnia kampanie nienawiści wobec rezydentów domagających się podwyżek

- Piekło na ziemi to kraj, w którym każdego roku tysiące ludzi w przeogromnych męczarniach umiera na raka, a mogliby przeżyć gdyby rząd nie marnował 70mld na kiełbasę wyborczą, a na służbę zdrowia.

- Piekło na ziemi to kraj, w którym jest najmniej psychiatrów per capita w całej UE, a szpitale psychiatryczne spełniają raczej radzieckie standardy leczenia schizofrenii bezobjawowej.

- Piekło na ziemi to kraj, w którym samobójców jest więcej niż ofiar wypadków drogowych, więcej niż w Japonii. W którym istnieje plaga depresji, a rząd czerpiąc z północnokoreańskich wzorców odgraża się wpisywaniem niedoszłych samobójców na specjalne listy wstydu.

- Piekło na ziemi to kraj, w którym fiskus bezkarnie może pozbawić cię całego majątku. A wtedy zostaje ci do wyboru 20 lat procesowania albo sznur.

- Piekło na ziemi to kraj, w którym na SOR możesz czekać kilkanaście godzin, wijąc się w konwulsjach

- Piekło na ziemi to kraj, w którym fabryki wylewają ścieki do rzek, do którego importuje się dziesiątki tysięcy ton odpadów, w którym każdego roku pali się dziesiątki śmietnisk, a winnych nikt nie łapie. Kto potem wdycha i pije cały ten syf?

- Piekło na ziemi to kraj, w którym można więzić ludzi całymi latami w aresztach wydobywczych bez żadnego wyroku.

#wybory #4konserwy #neuropa #bekazprawakow
  • 26
@salamander-kwarcowy:

wpis został skasowany przez moderatora, nie mam pojęcia dlaczego. Zaraz go tu wstawię, aby każdy mógł go przeczytać, bo niczego się nie wstydzę.

A tutaj moja odpowiedź - na szczęście skopiowałam tekst zanim wysłałam, bo po tym jak wpis został skasowany nie mogłam go już umieścić.

Tysiące, dziesiątki tysięcy poszkodowanych, którzy przez zaniechania i populizm tego rządu przeżywają każdego roku piekło

Jesteś perfidną manipulantką, która w tym fachu mogłaby spokojnie
@kociooka: Ile w końcu płacą? Za taki długi to jak nic z 80 gr wpadnie. Trzeba być naprawdę prawnym ignorantem żeby się cieszyć, że PiS cokolwiek po PO sprząta kiedy ustawicznie robią z was debili, choćby ciągłym przemycaniem kolejnych prawnych kwiatków w tarczach antykryzysowych, i robieniem prostytutki z art. 7 ustawy zasadniczej, pod waszym nosem, a wy się cieszycie jak posiadacze typowego bottomless pit zamiast mózgu, że hehe, jest lepiej. Jakby
@kociooka tak czaskoski sam wiaderkami gówno w ratuszu zbiera i wyrzuca do Wisły. Za innych rządów nie było takich wałów na śmieciach jak teraz. Nie dziesiątki a SETKI wysypisk rocznie "podpala się" samo, cudem samo. Same się zrobiły, same się w urzędzie podpisały, same się spaliły. Minister zdrowia handlujący z handlarzem bronią z czarnej listy ONZ i w kilka godzin wysyłający mu setki milionów złotych za obiecanki bez pokrycia. I nie broń