Wpis z mikrobloga

Z perspektywy osoby nie głosującej na Konfederacje, a nawet za nią ze względów poglądowych nie przepadającej myślę, że dla Konfederacji najlepiej było by gdyby Duda przegrał. Dzięki temu mogą liczyć na rozpad PiSu, podebranie im elektoratu bardziej prawicowego i wcześniejsze wybory. Jeśli Duda wygra to Konfederacja nie doczeka następnych wyborów... PiS zrobi wszystko, żeby się pozbyć konkurencji. Kaczyński od dawna mówił - nic prócz nas po prawej stronie. A biorąc pod uwagę, że stworzył ogromną maszynę propagandową i przejął wszystko co się da, łącznie z prokuraturą, sądami oraz urzędami nadzorującymi to będzie miał bardzo łatwe zadanie.

Jeszcze w poprzedniej kadencji musieli grać nutę łagodnego, który to „oczyszcza” system ze zgnilizny. Teraz po wygranych wyborach prezydenckich, nie będą musieli już udawać ani się z nikim bawić. Odbiorą nam wszystkim resztę wolności a wszystko to wśród oklasków niezdającej sobie z powagi sytuacji gawiedzi. Nie od dziś wiadomo, że PRL upadł nie dlatego, że ludziom się ten zamordystyczny system nie podobał a dlatego, że zbankrutował. I tylko bankructwo państwa będzie mogło obalić PiS, bo tylko wtedy przekupny, niewykształcony elektorat zagłosuje na kogoś innego. A nawet wtedy PiS tak jak i PRL nie odda łatwo skóry i władzy.

Po wygranych wyborach PiS zacznie rozmontowywać ordynacje wyborczą - Sasin i spółka przed chwilą tego próbowali. Nie wyszło, ale spróbują raz jeszcze, aż w końcu im się uda. A wtedy nie będzie żadnych następnych wyborów, nie będzie żadnej Konfederacji, PO, Lewicy ani żadnej innej partii… Kaczyński żąda większości parlamentarnej i wygrana Dudy ma ją mu dać, a nawet jak mu nie da to kto go powstrzyma?

Można pisać peany na temat: czemu wygrana Adriana jest zła dla wyborców Konfederacji, ale to nic nie zmieni. Bo hehehe lewaków dupa będzie bolała, bo właśnie tak wygląda połowa prawicowego wykopu i facebooka. Wiadomo, że nie każdy wyborca Bosaka tak się zachowuje, ale wiadomo że Polak Polakowi Polakiem…
Rozumiem Bosaka i jego sztab, że zostawią wolną rękę swoim wyborcom i nie powiedzą im na kogo mają oddać głos. Bo Bosak nie jest głupi, wie kim są jego wyborcy i wie że co by nie powiedział będzie źle. Wiem też on musi sobie zdawać sprawę z sytuacji i tego, że wygrana Adriana to dla niego jest początkiem końca kariery.
Prawica śmieje się z niskiego poparcia dla Bieronia – ale czy zdajecie sobie sprawę z czego ono naprawdę wynika? Nie… nie wynika ono z tego, że mało jest elektoratu lewicowego w Polsce. Wynika ono z tego, że ten elektorat przepłynął do Trzaskowskiego tak samo elektorat Kosiniaka, który swój wynik może uznać za porażkę. W niedalekiej przyszłości to samo czeka Bosaka, jego elektorat w ciągu następnych miesięcy przepłynie do Dudy bo to Pan prezydent wraz z PiSem będzie „hehe bił lewaków” i budował Polskę katolicko-prawicową. Konfederacja i Bosak będą mieli wtedy ograniczone pole manewru, bo albo wpiszą się w retorykę PiS i zostaną połknięci albo staną okoniem i w oczach swoich wyborców staną ramie w ramię z „lewakami”.

Teraźniejsze wybory dla większości Polaków będą kolejnymi, gdzie wybierać będą mniejsze zło. Niestety w tym wypadku nie jest to tylko mniejsze zło, to wybory które zadecydują jak będzie wyglądał ten kraj. To wybór między zachodem a wschodem, między systemem parlamentarnym a systemem oligarchicznym, między wolnością o której tak często Konfederacja pisze a systemem rodem z PRLu. Między nami a nimi… Polska została podzielona na obozy, Polska stacza się po równi pochyłej i tylko my wyborcy możemy stanąć jej na drodze i ja zatrzymać. Choćbyśmy się nienawidzili, choćbyśmy mieli inne poglądy to wszyscy jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce.

Historia często pokazała nam, że nasze nieodpowiedzialne posunięcia prowadzą do tragedii. Czy chcemy znowu popełniać te same błędy? Czy po 30 latach znudziła nam się wolność? Czy stare pokolenie znowu ma nam dyktować jak mamy żyć? Czy ktokolwiek powinien nam mówić jak mamy żyć?
Mam nadzieje, że za dwa tygodnie nie będziemy musieli znowu wrzucać zdjęcia Zbigniewa Stonogi ani Nosacza z tekstem „niby człowiek wiedział ale jednak się łudził”.

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #neuropa #konfederacja #polityka
źródło: comment_1593423796BOf6NmQB8vZmXX4ijcGWmk.jpg
  • 25
@pentax: PiS nie może sobie pozwolić na zostawienie samemu sobie Konfederacji, bo w przypadku jakichś pęknięć w tej partii Konfederacja powinna zwinąć im największe bastiony.
Po wczorajszych wynikach z prawie 100% komisji widać jakie województwa mają największy procent głosów na Bosaka.
Podkarpackie 8,95%
Lubelskie 7,99%
Małopolskie 7,76%
Podlaskie 7,73%
Śląskie 7,09%
W TOP5 PiS są cztery te same województwa i świętokrzyskie zamiast śląskiego.
Światopoglądowo pasują idealnie.
@Tym: To zadziała tylko i wyłącznie w momencie przegranej Dudy. Jak Duda wygra to Konfederacja nie będzie niczyim języczkiem, co najwyżej problemem do szybkiego rozwiązania.

@cyanoone: Oczywiście można się śmiać, nawet trzeba! Śmiech to zdrowie ()
Gorzej będzie jak stwierdzenie "A za Pełoooo..." przestanie być inwektywem a zacznie dobrym wspomnieniem byłych czasów.
@pentax: Zapomniałes tylko o tym, że wyborcy konfederacji (przynajmniej część) nie zgadza się z poglądami Bosaka jeżeli chodzi o wartości światopoglądowe. Mamy dość płacenia ogromnych podatków, 40% wynagrodzenia w ogóle do nas nie trafia a z tego co zostanie trzeba jeszcze płacić VAT i akcyzy.
I właśnie ta część która na 1'szym miejscu stawia podatki, nigdy nie zagłosuje za PiS. Problem w tym, ze na PO też nie chce głosować bo
@Tym: myślisz, że to lawirowanie ma sens, kiedy PIS pogardza wszystkimi kontrkandydatami, a także prawem? To lawirowanie skończy się na dłubaniu w ordynacji wyborczej, czego skutkiem będzie marginalizacja niszowych ugrupowań. Chociaż jak powszechnie wiadomo, PIS się do tego nie posunie, nie posunie się też do aresztów politycznych za złe mówienie o działaniach rządu jak to ma miejsce na Węgrzech.
@pentax: bardziej się przejmujesz niż schetyna, który wystawił trzaskowskiego zamiast sikorskiego, i oczekujesz, że najbardziej się mają przejmować wyborcy konfederacji, to nie od nich zależy, kluczowa decyzja to wybór kandydata, dokonał jej schetyna i spółka, wybór został już dokonany, reszta to konsekwencja tego wyboru.
@zino: Uważam, że Sikorski byłby bardzo dobrym kandydatem, jednak rozumiem wybór Trzaskowskiego. Sikorski ma zbyt duży elektorat negatywny, wielu ludzi kojarzy go z 8 latami rządów Platformy. Zwróć uwagę na to, że TVPiS jakby się nie starało to nie może nić sensownego znaleźć na Trzaskowskiego a nawet jak coś znajdą to jest to niewypał, który nie da im kolejnych %.
Oczywiście mogli byśmy marzyć o sytuacji w której to nie przewodniczący
Oczywiście mogli byśmy marzyć o sytuacji w której to nie przewodniczący partii decyduje o kandydacie a prawybory, ale mamy sytuacje jaką mamy. W Polsce partie stały się wodzowskie, mało jest w nich demokracji.


@pentax: ja akurat na odwrót w tej kwestii, pis wchodzi na coraz wyższe poziomy demokracji, więc prawdziwa demokracja to katastrofa, a po w prawyborach wybrało kidawę i życie to zweryfikowało, schetyna mógł wybrać sikorskiego, ale to marny polityk
@Tym: w obecnym sejmie Konfa ma tylko 11 posłów, te głosy nie bardzo pomogą PiSowi w odrzuceniu weta. Chyba, że dogadaliby się z kimś jeszcze


@Albus-Mumblecore: PSL+Konfa = dokładnie tyle ile trzeba.
@zino: Demokracja to nie katastrofa... demokracja w rękach jednej partii, nawet nie partii a jednego człowieka to jest katastrofa, dlatego że zostaje wypaczona.

Jeśli chodzi o ankietę: ankiety internetowe mają to do siebie, że łatwo nimi manipulować, tym bardziej jeśli badanie odbywa się na bardzo małej liczbie osób i to na wykopie.
dlatego że zostaje wypaczona.


@pentax: to nie socjalizm to wypaczenia, to nie demokracja to wypaczenia,

uległeś indoktrynacji i wierzysz w demokrację, w związku z tym nie możesz być dobrym doradcą wyborców konfederacji,
@zino Eee... Każdy system da się wypaczyć, nie ma doktryny politycznej, która była by idealna.
Możesz twierdzić że zostałem zindoktrynowany, ale ja tak nie uważam, bo indoktrynacja to pozbawianie odbiorców wiedzy o kierunkach przeciwnych. A ja znam inne systemy polityczne i nie znam w śród nich lepszego od demokracji pośredniej.
bo indoktrynacja to pozbawianie odbiorców wiedzy o kierunkach przeciwnych.


@pentax: przede wszystkim brak krytycyzmu, ludzie bezmyślnie w kółko powtarzają: "głosuję, by spełnić mój obywatelski obowiązek", "im większa frekwencja tym lepiej", skoro tak wierzysz w demokrację zapewne jesteś też socjalistą.
@zino Nie wiem skąd przekonanie o braku krytycyzmu? Poza tym jeśli mogę zagłosować i mój głos się liczy to będę to robił, czemu mam się pozbawiać możliwości wyboru? Na tym polega demokracja - ktoś chce to głosuje, ktoś nie chce to nie głosuje, ktoś chce oddać nieważny głos to oddaje, ktoś chce głosować na boso to ma do tego prawo.
Ustrój polityczny nie jest związany z ustrojem gospodarczym, ten drugi zależy od
Na tym polega demokracja - ktoś chce to głosuje,


@pentax: nie na tym, na powszechności, równości i ostatecznie większości głupich nad mądrymi,

jeśli komuniści to komunizm, jeśli faszyści to faszyzm


historia pokazała, że odbywa się to zupełnie inaczej
nie na tym, na powszechności, równości i ostatecznie większości głupich nad mądrymi,


No to może czas postawić na naukę i lepsze kształcenie mas, żeby tych mądrych było więcej?
Żeby ludzie mieli takie same szanse na rozwój? I nie odpowiedziałeś na pytanie o system, nadal nie wiem co według Ciebie było by lepsze?