W serialu Narcos jeśli się nie mylę by poruszony wątek sondaży wyborczych. Mafii zalezalo na wygranej pewnego kandydata. Zmanipulowała sondaz i ludzie zagłosowali na goscia na zasadzie ; skoro tak wysoko w sondażu to na pewno wygra. Gdyby nie to to by nie wygrał
@hellfirehe: pracowałem przy exit pollu w wyborach samorządowych, eurowyborach i parlamentarnych. Masz ustalony "licznik" - odliczasz np. co 10 osobę wychodzącą z lokalu i wreczasz jej ankietę, którą ta osoba wrzuca do kartonowej urny. Co jakiś czas wyjmujesz te ankiety i przesyłasz do centrali przez taką apkę na karcie SIM telefonu podobną do dawnego SIM extra - tych horoskopów, anonsów itp. Gdy masz odmowę zaznaczasz płeć i szacowany wiek i
Gdyby tylko odpowiedź była dostępna w Internecie
Exit poll. I czyta się «pol», a nie «pul» jakby co :) sory że nie w temacie, ale nie raz widziałem ten błąd.