Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia

jesteś niczym więcej jak, zachcianką twoich rodziców. taka jest prawda o twoim przyjściu na świat (nie licząc wpadek) i twoje życie nie ma żadnego innego sensu ani znaczenia. twoi rodzice nie mieli żadnego konkretnego powodu żeby ciebie spłodzić oprócz "bo tak i już".

jesteś zabawką dla rodziców, której jak niektórzy nie wiedzą NIE MOŻNA wyrzucić jak im się znudzi/zepsuje.

rodzice mają więc zasrany obowiązek utrzymywać was do czasu aż wam się zachce pójść na swoje. ludzie którzy krytykują taką postawę za "roszczeniową" są #!$%@? hipokrytami.

#takaprawda #antynatalizm
  • 17
@Raisei-chan: jeśli tak to ok

w sumie chciałabym ale raczej nie bd mieć bo po 1 nie poznałam mężczyzny, który też by tego chciał kiedy byłam młoda, 2 nie umiem zadbać nawet o siebie, dlatego z lęku dbam o swoje zabezpieczenie
@Raisei-chan: akurat w moim przypadku tak nie jest, moja mamcia wytlumaczyla mi dokladnie czemu mnie splodzili z ojcem i to nie byla po prostu zachcianka ''bo tak'' to jest troszke bardziej skomplikowane. Nie chce mi sie pisac dlaczego. Nie zawsze wszystko jest takie proste. Choc wiem, ze niestety wiele rodzicow ma dzieci tylko dlatego, ''bo tak'' i to bardzo smutne, ale #!$%@? nie moja sprawa :C
@Raisei-chan: Stworzenie nowego życia to najbardziej egoistyczny czyn jakiego można dokonać - tylko ja osobiście nie widzę w tym nic złego - samo pojęcie egoizmu zostało mocno zdemonizowane.

A i jeszcze:

antynatalizm nie wyklucza posiadania dzieci, to bardziej filozofia świadomości posiadania dzieci


Halo #antynatalizm co tu się dzieje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@YumeNikki: no bo nie wyklucza. antynatalizm uznaje płodzenie dzieci za moralnie złe, ale jak chcesz je spłodzić świadomie i z antynatalizmem na myśli to już kwestia twojego sumienia. also posiadanie dzieci == adopcja dzieci =/= płodzenie dzieci
@YumeNikki: jeśli chodzi o egoizm ja też w jako sam w sobie nie widzę w nim nic złego, wręcz przeciwnie. Ale odróżniam egoizmy pomagania w schronisku żeby poczuć się lepiej, przez życie tylko dla własnej przyjemności aż do robienia komuś krzywdy albo podejmowania działań bezsensownych mogących mieć duże konsekwencje cudzym kosztem.
Zresztą, częste nazywanie rodzicielstwa egoizmem jest ze strony antynatalistów raczej odpowiedzią na sacrum i cierpiętnictwo rodzicielstwa i ataki jakoby to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MPXD: Pełna zgoda - niesamowicie gardzę ludźmi, którzy brandzlują się swoim "poświęcaniem dla rodziny" bo imo mają problem z wartościowaniem. Ja rozdzielam egoizm na racjonalny (gdzie dbanie o własne dobro jest prowadzone w ramach wymiany handlowej) i "egoizm mistyczny" który objawia się jako nienawiść do własnego życia i pogardą dla ludzkiej chęci przeżycia - to głównie pogrobowcy chrześcijaństwa i komunizmu. Dla mnie sam natalizm jest moralnie neutralny dlatego nie rozpatruje go