Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki od książek. Czy ktos moglby mi polecić jakas dobra ksiazke przygodowa? Chyba nigdy nie czytalem tskiego gstunku a mam ciśnienie na jakas beletrystykę. Moze byc fantastyka, sf, klasyka literatury, podroznicze. Wazne zeby sie fajnie czytalo i nie bylo glupkowate :D

Chodza mi po glowie rozne tytuly ale ja czytam sporadycznie (niestety) wiec musze sie na cks zdecydowac.

#literatura #czytajzwykopem #ksiazki
  • 20
  • Odpowiedz
@Aerwin: Zależy w jakich klimatach i jak bardzo ma być ambitnie. Jeśli takie ot dla rozrywki to polecam Conana albo tomy z opowiadaniami Wiedźmina. Jeśli natomiast trochę ambitniej to Trzylogia Husycka, moim zdaniem lepsze niż wiedźmin ale ja dziwny jestem. :)
  • Odpowiedz
@Aerwin: Hmmmm, to może Diuna albo Człowiek z wysokiego zamku. Hyperion daje radę jako klasyka. Ja osobiście jestem ogromnym fanem twórczości Jacka Dukaja, ale zdaje sobie sprawę, ze jego książki mogą zmęczyć, jeśli masz dużo czasu to polecam jego Lód. Tylko ostrzegam, ze kobyła straszna i przez 50% czasu niewiele się dzieje. Za to jak już się zacznie dziać to gwarantuje, ze zostanie w twojej głowie na lata.
  • Odpowiedz
@Aerwin:
MUST READ fantasy:
Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner
uniwersum Cosmere -
  • Odpowiedz
@Whoresbane: Moim zdaniem Pieśni lodu i ognia i kroniki Amberu można sobie darować. Malazanska księga poległych jest za to rewelacyjna, ale objętościowo może przestraszyć prawie każdego. No i Wegner, odkryłem jego dzieła jakiś rok temu i do dziś nie mogę się doczekać kolejnego tomy Opowieści z Mekhańskiego Pogranicza. Jeden z najlepszych polskich pisarzy fantasy.
  • Odpowiedz
@Radioaktywny_Pasztet: @Whoresbane: jakos piesn lodu i ognia mnie niebporwala, pewnie przez hype zwiazany z serislem, ale jak grubas nie wyda kolejnych tonow rycerzza siedmiu krolestw to pojade do niego ibosobiscie wsadze mu maszyne do pisania w dupe :)

Myslalem o Wegnerze alebdopiero co zmeczylem belgariade i sie boje kolejnego cyklu :D
  • Odpowiedz