Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam pytanie odnośnie mieszania nawozów dolistych
Wapnovit turbo i tytanit. Na stronie intermag jest informacja ze można jednak wiem że tytanit lubi wodę lekko zakwaszona.
Czy to nie będzie błąd.
Moje ogórki zostały dość mocno poturbowane przez burze i muszę wzmocnić tytanitem jednak obecną faza wzkazuje na zwiększone zapotrzebowanie na wapń.
Na zdjęciu moje pomidory i papryki. Najwyższe papryki mają ok metra
#ogrodnictwo #rolnictwo #warzywa #sadownictwo
lukaschels - Mam pytanie odnośnie mieszania nawozów dolistych 
Wapnovit turbo i tytan...

źródło: comment_15931167186DZD9eZbe6d7kMhY6V78pP.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
jednak wiem że tytanit lubi wodę lekko zakwaszona.


@lukaschels: Nie przesadzasz aby? xD Takie zastanawianie sie to już troche jak złote kable audiofilskie. Mieszaj, wchłonie sie. Nie zastanawiał bym sie za bardzo jaką wode lubi tytanit
  • Odpowiedz
@lukaschels: Dokładność dokładnością ale nie ma co popadać w jakiś fanatyzm. Mam w jednym spryskiwaczu mieszanke kristalon, topsin, asahi, tytanit, pryskam co dwa tygodnie, wszystko ma sie świetnie. I to tytanit przesadzony x 20 bo tak mi sie nalało xD
  • Odpowiedz
trzeba pryskać czym sie da bo to jest jakaś padaka


@Niewiemja: Nic na to nie poradzisz. Lepiej zebrać mniej, ale nie szpikować czym się da.
Ani to smaku, ani zapachu, tylko może ładniej wyglądać.
Dbam o to, aby mieć zdrowy naturalnie wykarmiony zbiór.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: Można szpikować z głową, tyle ile trzeba i miesiąc przed zbiorami przestać żeby sie wypłukały

Ani to smaku, ani zapachu, tylko może ładniej wyglądać.


@powsinogaszszlaja: A to głupoty gadasz chyba, od czego? Od nawożenia? Szklarniowe marketowe nie mają smaku ani zapachu przez brak promieniowania uv bo całe życie pod lampami siedzą, nie przez składniki mineralne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemja: no i bardzo dobrze. Mieszaniny zbiornikowe są ok. Ale tu mamy wapń które zazwyczaj nie zaleca się mieszać. Podobnie jak siarczan magnezu.
U mnie grzybówki idą z siarczanem magnezu, jeśli początek wzrostu to dodaje basfoliar.
@powsinogaszszlaja: pomidory nie akumulują nawozów w sobie. Smak i zapach w dużej mierze zależy od fosforu a później dużej ilości potasu.
W papryce należy 2-3 tygodnie przed zbiorem przerwać nawożenie. A w ogórkach zaraz
  • Odpowiedz
A to głupoty gadasz chyba, od czego? Od nawożenia?


@Niewiemja: Od przenawożenia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zły smak warzyw zazwyczaj powoduje złe przechowanie w chłodniach


@lukaschels: Dobry smak znam od dzieciństwa. Wiem jak smakują naturalnie wyrośnięte warzywa, owoce.
  • Odpowiedz
Od przenawożenia.


@powsinogaszszlaja: Nie ma takiej możliwości, miesiąc przed zbiorami trzeba przestać, wszystko sie wypłucze

Dobry smak znam od dzieciństwa. Wiem jak smakują naturalnie wyrośnięte warzywa, owoce.


@powsinogaszszlaja: A skąd wiesz że moje tak nie smakują? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie w tym sezonie nie będą bo z pomidorów prawie same betaluxy, one nigdy dobrze nie smakują xD Ale na ten sezon idealne
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: Bo ma za dużo składników przez co pali rośliny. Rozsądnie używany nawóz nie ma za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież to widać od razu jak przenawozisz rośline po liściach, zwyczajnie ją pali jak poparzenia słoneczne. Nie zdarzyło mi sie przenawozić w ogrodzie niczego, w doniczkach za to tak :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powsinogaszszlaja: @Niewiemja: oczywiście można przegiąć ale najlepiej prowadzić uprawę integrowaną.

Kilka razy sprawdziłem to. I osoby które głosiły że znają smak naturalnych pomidorów bez nawozu owoców w ślepym teście wybierały jednak te bardziej nawożone. Więc tu mogę się spierać.

Po drugie czy się różni gnojowka z pokrzywy lub skórki bananów od mojego nawożenia? Ja robie to precyzyjnie ale cel pozostaje ten sam aby mieć jak najsmaczniejsze pomidory.
  • Odpowiedz
Po drugie czy się różni gnojowka z pokrzywy lub skórki bananów od mojego nawożenia?


@lukaschels: Jest tańsza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja gnojówek w sumie używam dodatkowo do nawozów, ale w sumie o tym o czym Ty piszesz to słysze pierwszy raz :D Nigdy nie używałem wapnovitu, basfoliar czy siarczanu magnezu :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemja: ja nie mam czasu na takie zabawy w szukanie pokrzywy.
Ogólnie ja to zastosowałem bo pozwoliłem różowej zrobić rozsadę od nasionka i tak słabych roślin przy sadzeniu dawno nie widziałem. Dlatego poczytałem i rozpocząłem procedurę ratowania. I tak poszło. Metody ekologiczne jak np drożdże też stosuje
  • Odpowiedz
@lukaschels: Domyslam sie, te ten wapnowit to saletra wapniowa plus mikroelementy. W tytanicie masz tak niewielka zawartosc schelatowanego tytanu, ze o ile nie bedziesz robil skoncentrowanych mieszanin to raczej ze wszystkim mozesz smialo mieszac.
A z tym pytaniem o nawozenie jesienia raczej chodzi o to, zeby azot amonowy, ktory tam masz nie ulotnil sie w postaci amoniaku. A i organiczny fosfor tez jest slabo mobilny wiec musi trafic do strefy korzeniowej,
  • Odpowiedz