Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poprosze o opinię odnośnie redmi note 8 pro.
Mam mieszane uczucia co do mediateka, ale Pirzu i Klawiter chwalą więc nie wiem...

Telefon dla mamy na święta. Tata dostanie redmi note 9s, ale dla mamy taki kloc to troche przesada. Dlatego myślę o redmi note 8 pro, chyba że macie inne propozycje.

#xiaomi #redmi #redminote8pro
  • 15
@misiek735: no chyba, że tak. Ja niestety z tym telefonem nie miałem do czynienia ale od siebie mogę polecić mi 9t. W jego przypadku to już będzie prawie 10mm różnicy, no i jest amoled i snapdragon tylko, że to już będzie troszkę drożej.
Telefon dla mamy na święta


@misiek735: A nie na co dzień?
Nie ma znaczenia dla kogo i na kiedy.
I nigdy nie miało.

Jeśli użytkownik będzie tym grał w pasjansa i odbierał połączenia, to każdy smartfon będzie dobry.
A jeśli będzie używać do czegoś innego, to trzeba (należałoby) dopasować telefon do potrzeb.

Jednym RAMem sypnąć, innym aparatem łapiącym detale w ciemności, a jeszcze innym ogromną przestrzenią na zdjęcia wnuków...
sorki ale nie bardzo rozumiem o co pytasz


@rudy_murzyn: A ja nie rozumiem, że szukasz telefonu z kategorii "dla mamy na święta".
Ma stać na półce, czy będzie go używać?
Do czego?
Będzie obrabiać zdjęcia Lightroomem? Grać w Cywilizację? Robić zdjęcia wnukom? Czy tylko rozmawiać przez telefon?

To jest dość proste: telefon dobiera się do zastosowań.

EDIT - jest jeszcze kategoria: kupiłam/łem telefon, bo był zielony i pasował do butów.
@rudy_murzyn: "sorki ale nie bardzo rozumiem o co pytasz" Nie napisałeś tego?
Skoro nie Ty, to wiesz doskonale o co mi chodziło, gdy napisałem: "trzeba (należałoby) dopasować telefon do potrzeb."

To czego nie rozumiesz?

on tak napisał że taki kloc jak 9s dla mamy to troche przesada


Serio?

"Mam mieszane uczucia co do mediateka"

To jakie ma wymiary ten procesor?
;>>>
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ConanLibrarian: napisalem że telefon na święta bo chce go podarować w grudniu. O te święta mi chodzi. Powinienem rozwinąć myśl, więc sorki.

A kupowałem teraz bo promo na aliexpress było, udało mi się redmi note 9s wychaczyć za 90 euro, i do rąk taty to spoko wybór.
Próbowałem teraz z redmi note 8 pro ale kupon nie wszedł. W zwiazku z tym ze w porownaniu do 9s ten model jest mniejszy
Powinienem rozwinąć myśl


@misiek735: Niepotrzebnie. Przecież wypunktowałem to, że parametry urządzenia nie mają nic wspólnego z okazją - czy na święta, czy na imieniny, czy bez okazji. Liczy się sposób używania; czy zajedwabiste zdjęcia ma robić, czy zwykłej jakości, za to 300 dziennie, czy procesor musi dorównywać flagowcom z powodu używanej aplikacji, czy mieć potężny głośnik, czy wielki ekran, czy, czy, czy...

Gdy ustalisz co potrzebne użytkownikowi, to będziesz wiedzieć który
napisalem że telefon na święta bo chce go podarować w grudniu.


@misiek735: Jest sens rozglądać się teraz za telefonem, który planujesz dać za pół roku? Przez te kilka miesięcy na pewno na rynku pojawią się kolejne alternatywy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Plecakofil: możliwe że tak, możliwe że nie. Ze względu na profesje jaką wykonuje przywykłem już do planowania życia pół roku w przód, a że pojawiło się promo to czemu nie.
W zwiazku z tym że nie znalazłem dobrej alternatywy wstrzymam się z zakupem, zwłaszcza że xiaomi zaraz wypuści jakiś nowszy model