Wpis z mikrobloga

#proceed #optima #kia #leasing
Mirki, posiada ktoś z Was proceeda w wersji GT 1.6 T-GDI 204km w automacie? Trochę się naczytałem na temat trzeszczącej klapy bagażnika, problemów z lejącymi wtryskami, szumami przez uszczelki. Czy Wy też macie takie problemy? Czytałem też, że ten automat jest problematyczny m.in. w optimie, że szarpie na zimnym a już na rozgrzanym jeszcze większe problemy. Przed przeczytaniem tych problemów byłem podjarany tym autem, a teraz już trochę zgasłem XD W środę będę mieć jazdę testową właśnie w takiej konfiguracji. Pytam, bo chcę wziąć to w auto w leasing, a później je wykupić. Rocznie robię max 14k km.
  • 43
20k km optima, nie wiem czy mam to szarpanie - faktem jest że na zimnym auto chodzi inaczej niż na nagrzanym, ale to jest takie dowalanie się już o pierdoły. Śledziłem forum Optimy i o problemach na nagrzanym nigdy nie czytałem.
@Zero_Gravity: u mnie jest 2+ małe 2 więc proceed odpadł bardzo szybko chociaż też byłem najarany :) Też leasing i wykupuje, a optima to rozsądny wybór był dla mnie więc nawet nie robiłem jazdy.
@Zero_Gravity: no jak planujesz mieć dobry fotelik rwf, a nie gówno z biedronki to słabo to widzę nawet w ceed który ma więcej miejsca z tyłu + wrzucanie wózka do fotelika bym wziął pod uwagę. To już chyba jak ktoś naprawdę chce, ja wole wygodnie, no stress. Nie mówię, że się nie da, ale to już jest osobista preferencja na czym Ci zależy.
Ja też może mam skrzywione podejście bo przesiadałem się z avensis t27 i chciałem proceeda poważnie, ale czar prysł jak siadłem za sobą i potem fotelik montowałem który już miałem do auta w salonie. Normalne fwd to jeszcze pół biedy, ale rwf zajmują trochę miejsca.
@Zero_Gravity: no to zdecydowanie wziąłbym pod uwagę próg bagażnika żeby Cie huy nie strzelił potem z wózkiem i miejsca na fotelik żeby nie przytulać kierownicy albo żeby pasażer nie dotykał schowka kolanami.
siądź za sobą i zobacz. W ceed który ma inny profil foteli i więcej miejsca z tyłu to wkładałem BeSafe iZi Combi X4 no i lepiej nie bierz tego fotelika jak planujesz tak małe auto :D Może jakieś teraz mniejsze są nie wiem. Odnośnie pasażera z tyłu to ja się tym nie przejmowałem więc nie wiem jaki wzrost, ważne żeby fotelik wszedł i drugie dziecko ledwo mogło kopać w fotel z przodu.
@Ajatol: jest aktualizacja softu, serwis twierdził ze mój ViN nie objęty, kazałem podłączyć pod kompa i teraz na zimnym bajka, zero problemów.

@Zero_Gravity: optima wygrała miejscem w środku, fotelik Axkid kidzone rwf wszedł i miejsce z przodu pasażera było dostępne na normalna podróż a nie na maksa do przodu przysunięte.
Proceed miał być tak samo, ale miejsca z tyłu nie ma, Sumsiad ma 1.6 204 kunie i w wroc pali