Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić bo to już jest jak epidemia dosłownie (°° . Szukam mebelków do pokoju. Nowe to majątek więc wpadłem na pomysł, żeby kupić używane w dobrym stanie i ew. odświeżyć/przerobić pod siebie.

Facebook marketplace. W okolicach pełno ogłoszeń z zacnymi szafkami, fotelami więc wchodzę w takie oferty a tam prawie nigdy nie ma podanych wymiarów ( ). Przy meblach to podstawowa podstawa!

Pytam jednej pani (nie istotnie o jaki mebel chodzi) jakie to ma wymiary.
- na drugi dzień dostaję odpowiedź "może pan przyjść i sobie pomierzyć bo ja nie mam na to czasu" - NO JA PIERD@LE!

Pytam innej pani o grubość desek w szafie 16mm czy 18mm - dla mnie istotne info jak bym chciał to przerabiać.
- po chwili mi odpisuje że "to są normalne deski jak w każdej szafce" ()

Znalazłem fotel 2-osobowy, podane wymiary PO rozłożeniu i wymiary samego siedziska. Fotel ma grube oparcia (na oko ~20 cm) i tył więc pytam jakie są wymiary fotela złożonego w całości.
- dostaję odpowiedź "przecież wymiary są podane ślepy pan jest"

(
) nie wiem ile jeszcze wytrzymam.

#zalesie ##!$%@? #facebook
  • 5
@robertx: wiesz no... nowa szafa to 2000-3000 a tu mają za 1/10 tej ceny czasem. Nowy fotel 600 zł w sklepie a tu większość po 100. Ramę do łóżka w idealnym stanie wyrwałem już za 80 ziko - taka sama w sklepie od 450.
Oczywiście nie szukam "byle czego" tylko tzw perełek ( ͡º ͜ʖ͡º)

Cebula rządzi! ( ͠° °)
Ysku


@robertx: litości... to są meble ze sklejki a nie z desek. Trzeba się z nimi delikatnie obchodzić bo się rozlatują w rękach. Pomagałem takie składać u kolegi i wiem o czym mówię.
Ja uznaję tylko pełne dechy minimum 18mm - takie jakich powszechnie używają stolarze robiący meble na wymiar.
@Wasz_Pan: Ja mam dwie komody i szafę z yska i dają radę. Ale racja, że do normalnego drewna to podejścia nie ma.
Może rozwiązaniem dla Ciebie by było zrobienie samemu mebli zupełnie od zera? Jak bierzesz się za przeróbki to i zbudować raczej byś dał radę, a ile frajdy przy tym :)