Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś, kto planuje zagłosować na Dudę w pierwszej turze? Jeśli tak, to bardzo prosiłbym o wytłumaczenie dlaczego.
O ile jestem jeszcze w stanie zrozumieć osoby, które będą na niego głosować w drugiej turze, to nie widzę całkowicie żadnego sensu, żeby ktoś, kto siedzi chociaż trochę w internecie i jest w stanie zweryfikować informacje podawane w TVP chciałby na niego głosować.
#polityka #pis
  • 11
@Pstrong: Większość szefów większych firm jest już w jakiś sposób powiązana z PiSem. Niektórych CBA przetrzepalo, niektórzy są już w kieszeni któregoś ministra(albo w druga stronę). Lewica to jedna wielka niewiadoma, mogliby cały ten układ rozwalić, a ja musiałbym budować kontakty od nowa.
@Pstrong: A jaki może być inny powod? Jakbym mieszkał w Polsce to bym miał jeszcze wątpliwości, No bo to jednak sranie do swojego gniazda, natomiast jako, ze zarabiam w euro to prawda jest taka, ze im bardziej PiS niszczy kraj, tym bardziej mi się to opłaca.

@Pstrong: Większość szefów większych firm jest już w jakiś sposób powiązana z PiSem. Niektórych CBA przetrzepalo, niektórzy są już w kieszeni któregoś ministra(albo w druga stronę). Lewica to jedna wielka niewiadoma, mogliby cały ten układ rozwalić, a ja musiałbym budować kontakty od nowa.


@Pstrong: jak ktoś mieszka w małej mieścinie, gdzie pracować może w Żabce lub u lokalnego janusza biznesu, to wybór PiS jest jak najbardziej racjonalny.
@Rino91: no ale to tylko w przypadku gdy kompletnie nie widzi się dalekosiężnych skutków własnych decyzji. Przecież to co robi pis na dłuższą metę będzie skutkowało podwyżką cen i inflacji, dużym bezrobociem itd. A to wszystko dotyka najbardziej właśnie ludzi których opisałeś.

Więc przy ignorowaniu faktow to dobrg wybór, a nie, ze Duda to najbardziej przyjazny kandydat dla biedniejszych z małych miast.
@iAmTS:
Problem polega na tym ze pracownik żabki nie bawi się w analizy tylko kieruje się emocjami i tym żeby mieć co do gara włożyć .... z wiedza ekonomiczna tez u niego nie za tego ... widzi dodatkowa kasę od rzadu - bierze i nie wnika - inaczej się patrzy na 500+ jak ma się hajs a inaczej jak przymiera głodem... nie zmienia to faktu ze duża cześć ludzi przymiera głodem