Wpis z mikrobloga

Czołem mirki i mirabelki, śmiga ktoś BMW 116/118i F20 w benzynie? Interesuje mnie przedlift 1.6 turbo. Poczytane na necie o tym silniku i są skrajne opinie, ale jest ich dość mało. Podobnie jak tych aut np. u mnie w mieście. Miał ktoś z Was albo z bliskiego otoczenia? Podobno jak się zmieni rozrząd za 3 kafle i zmienia się regularnie olej, a nie co 30k km to nie powinno być tragedii.
#bmw
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuperBasshunters: miałem (116i z 2014), dość spoko dynamiczny silnik w miarę, można zrobić mapę i wtedy jako tako jeździ. Osobiście wolę poprzednią generacje ale w środku wygodnie i w skórza jakoś to wygląda. Fajne auto do miasta i na trasy nie przekraczające 800km ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spalanie ok, silniki to główny problem to rozrząd i vanosy ale jak zmieniany olej często to bez przypału.

Generalnie
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters: Po dobrej mapie opcja na jeden z najfajniejszych gokartów z RWD. Ja zrobiłem Stage 2, 240km i jestem zachwycony. Polecam z całego serduszka, tylko pamiętaj olej co 10k zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters: 140k, nie ma potrzeby jeszcze robić łańcucha, bo na ciepłym go nie słychać. Oprócz tego, co wymieniłeś dorzucony sportowy filtr powietrza i świece z M135i.
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters: Automat, startowałem z 136, ale to nie ma znaczenia, bo 114i, 116i i 118i mają ten sam silnik - N13, różniący się tylko oprogramowaniem. Oleju (Valvoline 5W40) tyle co nic bierze, z litr na 10000km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xarr: Super sprawa, że automat. Bardzo ciężko trafić taką sztukę. 136 i 170 różnią się wydechem i mini chłodniczką oleju (bardziej to wymiennik ciepła). Wezmę urlop w lipcu i może uda się coś upolować.
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters: Wiem, ale mówiłem stricte o różnicach w samym silniku. Rozmawiałem natomiast z wieloma tunerami i mówią, że chłodniczka i większy wydech są zbędne nawet przy Stage 3. Ten silnik po prostu pracuje na wysokiej temperaturze oleju, tak już ma. Ważne, żeby regularnie go zmieniać po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz