Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś z Was kiedy Rosja otwiera granice dla Polaków? Ukraińcy ponoć już mają otwartą, sportowcy i trenerzy też mogą jeździć z innych krajów, a jak ze zwykłymi obywatelami Polski?

#rosja #koronawirus #wiza #podroze
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tino: Na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą wciąż obowiązują obostrzenia. Nadal ograniczony jest wjazd cudzoziemców do Polski, a granicę z Rosją można przekraczać jedynie w Bezledach i Grzechotkach, granicę z Białorusią – w Kuźnicy, Bobrownikach i Terespolu, a z Ukrainą – w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem oraz w Medyce (tylko w ruchu pieszym).

Źródło
  • Odpowiedz
@Creative3000: Dzięki za źródło. Widzę, że nie ma informacji jak to wygląda w drugą stronę - czyli wjazd do Rosji np. na granicy estońsko-rosyjskiej lub łotewsko-rosyjskiej? Właśnie to mnie interesuje, kwestia kwarantanny tam na miejscu i później po powrocie w PL obowiązkowej kwarantanny - np. przekraczając inne granice Rosji lub przylot samolotem z innego kraju, gdzie Rosja ma poluźnione granice?

Wyobraź sobie, że chcesz po prostu pojechać na rosyjską Syberię
  • Odpowiedz
Was kiedy Rosja otwiera granice dla Polaków?


@Tino: Rosja dopiero kilka dni temu zezwoliła swoim obywatelom wyjeżdżać zagranicę do pracy i do nauki.
Rosja zezwoli zapewne jak UE im zezwoli.
  • Odpowiedz
@Creative3000: @szurszur: Dzięki. Wiem, rozmawiam też z biurami wizowymi, wszędzie chaos i dezinformacja, jak to w Rosji ;) Generalnie odradzają podróże (mimo, że tracą bezpośredni zysk np. przy wyrobieniu wizy), ale mimo wszystko nie chcę marnować sezonu na wyjazd do samej "Chorwacji". Ewentualnie zaryzykuję i skończy się na "rozmowie" na granicy, będzie odwrót do przysłowiowej "Chorwacji" lub obowiązkowa kwarantanna po 2-tyg. w każdym z krajów. Rosja :)
  • Odpowiedz