Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem: a co ma wystawianie psa do jego rasy?
To z ogłoszenia to milusie kundelki. Chcesz goldena, szukaj po ZK.
Na FB masz grupy
Golden Retriever - hodowle FCI i opinie o nich
Wszystko co kocham - Golden Retriever!
Życie z Golden Retriever !
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: nie wygląda zachęcająco, nie jest to hodowla FCI, nie ma słowem o badaniach rodziców
Tak musisz kupić psa ze znanym pochodzeniem na papierku FCI bo bez tego kupujesz kundelka. Pies rasowy ma udokumentowane pochodzenie. Dzięki niemu wiesz, że np ojciec nie pokrył swojej córki a ty nie masz szczeniaczka z tego połączenia.
Masz też wtedy pewność, że ze szczeniaka wyrośnie golden retriver z psychiką i wyglądem określonym we wzorcu, a
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: dlaczego niepewne? Rasowe z ZK masz pewne, a ja teraz patrzę na to Twoje ogłoszenie, faktycznie 3 koła za kundelka, o cie chój XD
Link nr 2 kolejne pseudo.
FCI, ZK Związek Kynologiczny w Polsce - tylko to Cię interesuje. I rób research wśród właścicieli goldenów odnośnie działania hodowli, czy jest polecana, to równie ważne.
  • Odpowiedz
  • 1
@OrzechowyDzem tak. Nie ma tańszych ras, większość psów to min 3 tys zł, czasem hodowle z bardziej przeciętnymi rodowodami mają tańsze psy, ale można też szukać tzw. peta, czyli psa z wadami dyskwalifikującymi do możliwości zdobycia uprawnień hodowlanych, np. przodo lub tyłozgryz, złamany ogon, niepożądane umaszczenie itp. Takiego psa można nawet czasem poniżej dwóch tysięcy kupić.
W innym wypadku faktycznie dobrą opcją jest adopcja psa ze schroniska lub z fundacji, kundelka lub
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: ogólnie z rok temu za 3 tys to byś miał spoko goldenka z fajnej hodowli ZKwP, obecnie nie jestem taka pewna... bo pandemia zrobiła jakiś szał na psy wszystkich ras.
Chyba zapytałam bym się na fejsbukowych grupach ZKwP ile teraz kosztuje szczeniak z dobrej hodowli po przebadanych rodzicach.
Myślę że kundelek to może być spoko wybór dla Ciebie skoro rasa nie jest dla Ciebie tak istotna jak to ile będzie
  • Odpowiedz