Wpis z mikrobloga

Siema Byczki, mam pytanie, czy warto kupić sobie taki zestaw jak na załączniku, za ~1000-1200zł? Kilka słów o przeznaczeniu, w ostatnim roku zredukowałem około 21kg, głównie basen (3x tygodniowo po 100-130 długości + dieta) . Od początku roku zastanawiałem się nad uderzeniem na siłownie, ale nie było z kim, nie było za bardzo jak (małe miasto, 2 siłownie). Zawsze gustowałem w aerobach: bieganie, rower, basen, ale od operacji kolana jakoś nie mogę wrócić na dobre do biegania, a przez covid zamknęli mi basen i nie chcą otworzyć do końca sierpnia (najbliższy mam 30km od domu :? )
Sprzęt poszedł by do mojej piwnicy (wysokość piwnicy około 190-200cm) Tylko dla mnie (nie dla ziomków z okolicy) używany pewnie z 2-3 razy w tygodniu po godzinkę(może w okresie zimowym więcej). Wiem, że lepiej kupić karnet, albo do domu kupić sprzęt za 10koła, ale czy zakładając takie użytkowanie jak opisuje - myślicie, że ten sprzęt byłby ok? chciałem kupić zwykłą ławeczkę, ale ławeczki oscylowały w granicach 300z a ty za ponad 1k może być już całkiem fajnie wyglądający zestaw. #silownia #mikrokoksy #kiciochpyta
mysz0n - Siema Byczki, mam pytanie, czy warto kupić sobie taki zestaw jak na załączni...

źródło: comment_1592166241wAy8l5sSn8xLtSsQVXGDgp.jpg

Pobierz
  • 16
@srgln: Chyba trzeba tym obciążeniem rzucać, by się #!$%@?ło. A co do ławeczki to sam kupiłem najtańszą za 250zł. i mi wiernie służyła przez całą epidemię, mimo że robiłem na 2x większym ciężarze niż było napisane w instrukcji (do 100kg). Problem z bitumicznym gównem jest taki, że zajmuje bardzo dużo miejsca, a 20kg hantle są tak duże, że niewygodnie się nimi robi.
@mysz0n: Poczekaj jeszcze miesiąc, dwa i kup porządny
@mysz0n: wszystko lepsze niż nic. Zweryfikuj tylko wysokość stojaków przy ławeczce. Mam u siebie taką ławkę po szwagrze gdzie nie można skorzystać z maksymalnie skośnej pozycji przez niskie stojaki. W sumie na średnim skosie już trochę strach odkładać większe ciężary, bo łokcie są mocno ugięte. Wracając do tematu - optymalnie byłoby mieć jeszcze ławkę pod barki. Polecam też miejsce na matę i jogę.
Panowie dzięki za opinie, przez Was nie wydałem siana na jakies gówno no na serio chciałem kupić cos z tych fotek. Trochę poszukałem i złożyłem sobie taki zestaw(jeśli mogę prosić o opinie - będę wdzięczny:

https://www.marbo-sport.pl/product-pol-24491-Zestaw-MS34-Lawka-dwustronna-stojaki-regulowane-Marbo-Sport.html

https://www.marbo-sport.pl/product-pol-17668-Prasa-do-cwiczenia-nog-do-lawek-Semi-Pro-MS-A102-Marbo-Sport.html

https://www.marbo-sport.pl/product-pol-28611-Gryf-prosty-srubowy-30-mm-167-Hop-Sport.html

Widzę, że sporo na stornie jest stojaków, ale myślę, że ten z linka powinien być ok? Zależymi trochę na prasie, mam problemy z przysiadami po operacji ACL i liczę, że taka forma rozruszania mięśni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mysz0n: jeśli chodzi o tą prasę do nóg to imo szkoda kasy. Lepiej by było dołożyć na lepszą sztangę, bo ta nie dość, że skręcana to po prostu może być za słaba.
Ogólnie to marbo nie ma najgorszego sprzętu, ale zdarza się, że jest zrobiony na #!$%@?. Ja kupiłem poręcze do dipsów i już się rurki zdążyły wygiąć xd
@srgln ok to.sztange kupię lepsza, ale.lepsza czyli na zaciski? Musi być dłuższa grubsza czy takie wymiary będą spoko?

@matiimakaka co do czasu dostawy to widzę właśnie że około 3tyg, ale jak jakość będzie ok to nie mam z tym problemu. Zwlekam z zakupem od pół roku, to 3 tygodnie też poczekam. Tym bardziej że za tydzień. Jadę na urlop na tydzień więc 2 tyg będą z głowy, kolejny tydzień na ogarnięcie piwnicy(