Wpis z mikrobloga

113-1=112
Tytuł: Jedenaście minut
Autor: Paulo Coelho
Gatunek: literatura piękna
Ocena: 7/10
★★★★★★★

Książka opowiada o losach młodej dziewczyny – Marii – z brazylijskiej prowincji, marzącej o przygodzie, byciu bogatą i wyjściu za mąż. Początek przedstawia nam jej pełne rozczarowań życie uczuciowe z lat młodzieńczych. Złe doświadczenia sprawiają, że czuje się zawiedziona miłością i mężczyznami.

Po ukończeniu szkoły średniej postanawia za zaoszczędzone pieniądze wyjechać do Rio De Janeiro, gdzie poznaje Szwajcara, który daje jej szansę wyrwać się z Brazylii do Europy (konkretnie Genewy), gdzie ma zostać tancerką. Dziewczyna uważa to za wielką szansę i wkrótce wyjeżdża. Po przyjeździe okazuje się, że została oszukana i nie jest to to czego oczekiwała. Szybko jednak zostaje zwolniona z powodu złamania panujących zasad.

Po niedługim czasie Maria decyduje nie na zostanie prostytutką w jednym z lokali na ulicy Berneńskiej. Poznaje również mężczyznę, malarza, w którym się #!$%@? i poznaje na nowo czym jest miłość. Po czasie znajduje również nowy cel w życiu.

W mojej opinii książka jest aż nazbyt przesycona seksem, przez co po jakimś czasie z dość ciekawej pozycji staje się strasznie nużąca. Dobrze za to przedstawiła przemianę głównej bohaterki z małomiasteczkowej dziewczyny do świadomej siebie młodej kobiety, która ma inne cele niż przeżycie przygody i wyjście za bogatego faceta. Możemy się też dowiedzieć jaki typ mężczyzn korzysta z usług prostytutek, dlaczego do nich chodzą, tego że mężczyźni nie wiedzą jak sprawiać przyjemność i że prostytutki nie są ofiarami (a przynajmniej nie zawsze). Ja sam jestem męską prostytutką i mogę się częściowo zgodzić z tym co znajduje się w tej książce.
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
K.....n - 113-1=112
Tytuł: Jedenaście minut
Autor: Paulo Coelho
Gatunek: literatura p...

źródło: comment_1592149278EMV8w6HTJMzcdKZdHRSk3I.jpg

Pobierz
  • 4