Wpis z mikrobloga

Mirki, co sądzicie o takim zestawie:
CPU: AMD Ryzen 3900X - tak, tutaj chce 12C/24T, w zasadzie mógłbym zejść ewentualnie do 3700X/3800X
Mobo: MSI MEG X570 ACE albo ASUS ROG STRIX X570-E GAMING - w obu płytach dobre sekcje zasilania, fajne bajery etc., MSI trochę droższa, ale chyba ma lepsze chłodzenie na chipsecie, tak chciałbym tutaj X570 jako platforme pod Ryzeny 4xxx
GPU: MSI GEFORCE RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB lub ASUS GeForce RTX 2070 SUPER ROG Strix OC - obie karty ze sporą mocą i w miarę komfortowym chłodzeniem
SSD: ADATA 1TB M.2 PCIE XPG SX8200 PRO - ale tutaj zastanawiam się na Samsung EVO Plus 1 TB
Zasilacz: Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold lub be quiet! Straight Power 11 750W 80 Plus Gold, ten pierwszy polecany w zestawie przez Liptona, ten drugi to wybrany przez mnie
Pasta: Thermal Grizzly Kryonaut 1g - chyba najlepszy wybór, ewentualnie coś dostarczanego bezpośrednio ze chłodzeniem

I teraz największe niewiadome czyli:
Obudowa: Fractal Design Meshify C Blackout - ale nie wiem czy nie za mała i ciasna, ewentualnie mogłaby być Fractal Design 7 ale ciężko mi coś wybrać
Chłodzenie: NOCTUA NH-D15 - ale jak wyżej nie wiem czy się zmieści w budzie, czy nie będzie blokować kości RAM i ewentualnie kolidować z backplate na GP, macie jakieś fajne powietrzne ewentualnie pchać się w AIO?
RAM: tutaj to kompletnie nie wiem co, chciałbym wybrać RAM aby chodził w 3733 Mhz - czyli 1:1 z IF ale ciężko dobrać coś co będzie działało poprawnie w profilu XMP, polecany przez Liptona był Patriot 3600MHz CL17 Viper Steel, ale kompletnie się na tym nie znam no i dużo słyszałem że to loteria, tutaj pojemność 16 lub 32 GB

Przeznaczenie: gry w 1440p, programowanie, ogólne użytkowanie kompa ze wskazaniem na komfort użytkowania - zarówno szybkość jak i głośność oraz temperatury.

Z góry dzięki za pomoc, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z wyżej wskazanymi komponentami to prośba o wskazówki.

#pcmasterrace #komputery
  • 6
@Dwiks: Jeżeli nie zależy Ci na rgb to zamiast ace weź unify. Możesz go kupić obecnie chyba tylko na proshopie. Zaoszczędzisz trochę względem ace. Do 2k nie opłaca się brać 3900x, lepiej 3700x i różnicę dorzucić z płyty i procka dorzucić do rtx 2080 super.
@Dwiks: https://www.techpowerup.com/review/kingston-kc2000-1-tb/ przeczytaj to co do dysku, na nowszym firemware zdaje się bic te samsungi
jeżeli nie potrzebujesz bajerów typu wifi/intel lan / więcej portów usb to przepłacasz za mobo, tu wystarczy x570-p za 800-900zł
najlepszym chłodzeniem powietrznym zdaje się jest Zalman CNPS20X nie ta noctua
https://www.youtube.com/watch?v=h10MU3Jebx0
10129 - @Dwiks: https://www.techpowerup.com/review/kingston-kc2000-1-tb/ przeczytaj t...

źródło: comment_1592054981RK8anhuN8Ug0CdN6LVFaRd.jpg

Pobierz
@Piterko: Unify to ciekawa propozycja, właśnie wcześniej nie mogłem chyba znaleźć tej oferty. Co do RTX 2080 Super to sensowne modele to w zasadzie dopłata 1k, a to już spore pieniądze. Obecnie 3900x można kupić poniżej 2k a dodatkowe 4 rdzenie mogą się zawsze przydać.
@10129: Dzięki za linki, przyjrzę się temu. Z tego co widzę to w przypadku dysków różnice są minimalne w zależności od aplikacji, gry etc więc w zasadzie wygra tańszy i mniej awaryjny sprzęt.

Co do chłodzenia to dalej się zastanawiam, najwyżej na start trochę pojadę na stocku.