Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motoryzacja #motocykle bo tak się złożyło że we wtorek odebrałem nowego sprzęta, i nie założyłem że docieranie mi pójdzie szybciej niż w poprzednim przez to wolne - mam obecnie 850km, a na 1k jest przegląd przewidziany. ( )
Pytanie ktoś ma jakieś doświadczenia, czy marki robią problemy w kwestii gwarancji jakby było np. 2k zrobione przy 1 serwisie?
  • 19
@Pepegus trochę ci nie w wątku weszło, no wiem że ważny, tylko dzisiaj nawet nie miałem się jak umówić bo okazało się że salon na długi weekend zamkneli, a nie spodziewałem się że w 2 dni tyle przejeżdze. xD Więc też trochę lipa czekać teraz ileś dni.
@gaily: wszystko bedzie pieknie, dopoki ci nie kleknie silnik. nawet przez telefon ci pewnie powiedza, zebys nie sral zarem. a potem jak przyjdzie do jakiejs powazniejszej usterki, to bedziesz sie kopal z koniem. kojarze juz takie scenariusze z przeszlosci z internetow ¯\_(ツ)_/¯ jak tak cie dupa pali zeby jezdzic i nie wysiedzisz kilka dni to juz sam musisz zdecydowac czy warto czy nie.
@gaily: W tamtym tygodniu również odbierałem nowe moto, w trakcie rozmowy o pierwszym serwisie sprzedawca poinformował mnie, że mogę przekroczyć pierwszy serwis maksymalnie o 150 kilometrów. Nie lepiej zadzwonić do salonu i zapytać?
Serio ktos w nowych autach nawet firmowych wymienia olej co 30k? Myslalem ze to legendy


@Ultradesk: Każdy. Skoro firma kupuje (leasinguje) samochody i jest napisane że przeglądy co 30k, to dlaczego by mieli robić to wcześniej? Jest napisane w instrukcji to tak się robi. Żadna firma by sobie nie pozwoliła zmieniać oleju częściej niż przewiduje producent w instrukcji. Również większość osób prywatnych też tak robi- czytają co jest napisane w instrukcji
@JPXXX: Ok firme rozumiem ma to sens ale nie znam z ludzi nikogo kto by trzymal sie instrukcji i wierzyl w 30k olej, wiekszosc zmienia w zakresie 10-15k , co bardziej spieci po okolo 8k ale to juz troche inne auta :)
nie znam z ludzi nikogo kto by trzymal sie instrukcji i wierzyl w 30k olej, wiekszosc zmienia w zakresie 10-15k


@Ultradesk: Ja niestety znam takich dużo. Kupują nowe auto (prywatnie, dla siebie, na lata) i czytają w instrukcji: wymiana oleju co 30k, to wymieniają co 30k i do głowy nie przyjdzie im żeby robić to częściej. Ja bym wymieniał co 12k, a 15 to już naprawdę max dla mnie, ale naprawdę