Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do eksperta od telekomów, odnośnie limitów GB na internet. Mityczne braki limitów okazały się fikcją i u nas każdy operator ma limity, a jak limitów nie ma to prędkość spada dramatycznie. Tymczasem np. w #uk lub #niemcy są operatorzy komórkowi, którzy nie dość że dają totalnie bez limitów to jeszcze międzynarodową ofertę. Np.

https://www.4g.co.uk/news/unlimited-data/

Vodafone to już chyba nawet daje nawet roaming bez limitów

https://www.vodafone.co.uk/mobile/global-roaming

Tymczasem u nas operatorzy chwalą się, że niby są mega nowocześni i instalują 5g i są super.

Nie wiem, ja ostatnio 60GB zużyłem w 4 dni remote gamingu i co mam? Brać taryfę 120GB? Starczy mi co najwyżej na tydzień a kosztuje całe 50 zeta. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jedyne co u mnie dobrze śmiga z LTE to Virgin Mobile. Od biedy Play ale ma zbyt dużą latencję - pingi do 70 ms dochodzą, podczas gdy w Virgin jest 30 ms.

#polska #play #virginmobile #telekomunikacja #5g #technologia #internet
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlyn-wodny: uwierz mi, że jesteś w na prawdę wąskiej grupie użytkowników, która tak używa internetu mobilnego.
Porównaj sobie też ceny, ile płaci się w UK, a ile w pl. W Polsce za dwa numery no limit i po 40gb internetu płaciłem 60zl=12£. Za 12 funtów to ja mam niecałe 10 GB w giffgaff w UK.
W Polsce nie jest aż tak źle na tle innych krajów.
W kwestii limitów może coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlyn-wodny: no ale jednak u nich takie taryfy są mocno droższe niż u nas(i argument o różnych zarobkach średnio tu działa). W Polsce możesz kupić prawie nolimit za 360zl rocznie. Średnio ponad 100gb miesiac rozmowy/SMS/mms bez limitu.
uwierz mi, że jesteś w na prawdę wąskiej grupie użytkowników, która tak używa internetu mobilnego.


@gonzo91: Uwierz mi, że jest masa ludzi bez żadnej możliwości podpięcia światłowodu. To kompletnie nieopłacalne inwestycje nawet w przypadku osiedli domków.
@mlyn-wodny: t-mobile miał z rok temu ofertę bez lejków i bez limitów, ale to był mobilny domowy. Ja się załapałem, ale potem zrobili ograniczenia na 300 GB i potem ograniczenie prędkości. Podobnie ma Orange