Wpis z mikrobloga

Niecałe 10 lat temu gdy chodziłam do gimnazjum mieszczącego się w małej wsi, na jakiejś tam lekcji klasa zauważyła czarnoskórego faceta za oknem. Praktycznie wszyscy zaczęli śmiać się, wołać do siebie "E, zoba MURZYN MURZYN" i wyglądać za okno żeby go zobaczyć. Jedynie ja i może 2-3 osoby zachowaliśmy rigcz, nauczycielka wyglądała jakby miała za chwile zemdleć z cringu. Próbowała ich ogarnąć i mówiła żeby przestali się ośmieszać ale tak głośno rechotali, że pewnie nawet nie słyszeli. Do dzisiaj jak sobie przypomnę tę akcje i minę facetki to przechodzą mnie ciarki wstydu.
#szkola #wspomnienia #patologiazewsi #rasizm #blacklivesmatter #heheszki #humorobrazkowy
DumnaAniemia - Niecałe 10 lat temu gdy chodziłam do gimnazjum mieszczącego się w małe...

źródło: comment_1591646899awoZDFBNR7YWNG8LMKKoZU.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@DumnaAniemia: z jednej strony słabe, a z drugiej strony w naszym kraju poza dużymi miastami nieczęsto się widuje osoby czarnoskóre, stąd taka sensacja, w dodatku w gimnazjum jest się jeszcze dzieckiem bez wyrobionego światopoglądu i jakiejkolwiek ogłady :P
  • Odpowiedz
@niezdefiniowany: @Szarozielony: Nie, absolutnie nie ma niczego dziwnego w tym, że w XXI wieku, nastolatkowie, mający na co dzień kontakt z internetem i telewizją, oglądający amerykańskie filmy i słuchający amerykańskiego rapu, po ujrzeniu czarnoskórego mężczyzny który po prostu idzie zachowują się jakby zobaczyli jednorożca i nie potrafią okazać swojego zaciekawienia w wyważony sposób tylko jak niewychowane dzikusy a po zwróceniu uwagi nauczycielki, że robią z siebie głupków nie
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Pewnie ciężko ci w to uwierzyć ale tak. Z tym że ja pisałam o rechotaniu, pokazywaniu palcem i głośnym komentowaniu więc nie sprowadzaj tego do "niewinnego" gapienia się. I nie miałabym bólu dupy tylko byłabym zażenowana.
  • Odpowiedz