Wpis z mikrobloga

Pierwsza pizza (a właściwie dwie) w życiu. Bardzo mi smakowała. Pewnie brzegi w niektórych miejscach mógłby być lepsze ale i tak jestem zaskoczony jak dobrą pizzę można zrobić w zwykłym piekarniku bez kamienia nawet.

Przepis na ciasto od @MG78 (link) wołam też @HBVST bo dostałem wczoraj parę rad.

#pizza #gotujzwykopem #jemprzeciez <- mój tag, dziś nie z Azji
Pobierz kotbehemoth - Pierwsza pizza (a właściwie dwie) w życiu. Bardzo mi smakowała. Pewnie ...
źródło: comment_1591638542T0RPNmNPIkhv2CjOHnSseS.jpg
  • 19
@Borealny: konieczne pewnie nie. Tak samo nie jest konieczne uzywanie mozarelli i parmezanu - można zamiast tego dać ser morski. I olej słonecznikowy zamiast oliwy z oliwek. Ale zgaduję, że nie będzie wtedy takie dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja dałem wyrosnąć ciastu godzinę w temp pokojowej, potem po porcjowaniu jeszcze 2h w temp pokojowej, a potem wsadziłem do lodówki na całą noc i dzień (jakieś 15h)
@Borealny: właściwie z doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że im dłużej tym lepiej. oczywiście w granicach rozsądku. ja osobiście zazwyczaj robię ciasto na pizzę, zostawiam na 12h w temp. pokojowej, później lodówka 24-48h i dopiero wtedy wyjmuję, czekam aż ciasto dojdzie do temp. pokojowej, porcjuję w kulki i daję mu jeszcze przynajmniej godzinkę na wyrośnięcie. po takiej operacji ciasto jest super a brzegi tak wyrośnięte, że kosmos
@Borealny: moim zdaniem warto poszukać 00. osobiście zawsze robię z takiej, ale z normalnej też powinno się udać. jeśli chcesz spróbować 00 to możesz sprawdzić w większych supermarketach (kaufland, carrefour, tesco) - powinieneś znaleźć bez problemu
@kotbehemoth: to prawda. pierwsze placki często wychodzą mocno średnie, ale warto się nie zniechęcać :)
@kotbehemoth: nie wiem czy Ci wcześnie wspominałem, ale podczas wypieku wstawiaj placek na górny ruszt, podczas gdy grzałka będzie czerwona, jeśli nie jest to otwórz na chwilkę drzwiczki żeby zbić temperaturę i grzałka załączy się ponownie. Jedna uwaga to żebyś z tym za bardzo nie przesadzał bo można w ten sposób uszkodzić piekarnik.
@HBVST u mnie w piekarniku grzałek nie widać :) pozatym chyba jak większość piekarników działa binarnie: albo grzałka grzeje (widać to bo świeci się lampka na obudowie) albo nie grzeje. U mnie grzało się cały czas i nie chciało się zagrzać do końca :)