Wpis z mikrobloga

W związku z tym że Google pozwoliło na usunięcie wszystkich słów blacklist, whitelist, master, slave, powinniśmy pójść o krok dalej.

Powinniśmy wprowadzić całkowity zakaz zabijania procesów potomnych.

Co z tego że niektóre jeszcze nie wystartowały? Ale już powstały! Kolejnym krokiem firmy Google powinno być usunięcie tych bestialskich czynów ze wszystkich repo, tak samo słów zachęcających do zabijania.

To nie gry typu GTA zachęcają do morderstw. Niewykluczone że dużo seryjnych morderców oglądało wcześniej publiczne repo kodu należące do Google, ale o tym się nie mówi!


#google #programowanie #programista15k #bekazlewactwa
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mecowaty: ok, ale czy ja mowię, że ma to jakikolwiek związek z nimi? Ja mowię, że allow/deny jest czytelniejsze niż white/black, bo lepiej oddaje sens. Nie ma znaczenia jaki jest źródłosłów.
  • Odpowiedz
@Mecowaty: łatwiej by było zrozumieć o co chodzi jakbyś używał poprawnej gramatyki, ale jakoś mi się udało.

Proszę bardzo:

- czarna dziura jest czarna, czarny jako barwa pochłaniająca całe promieniowanie pasuje tutaj idealnie, bo to właśnie robi czarna dziura - pochłania promieniowanie jakie wpadnie za promień Schwarzschilda
- czarna lista - nie ma żadnego powiązania z kolorem czarnym czy jego właściwościami, to jest po prostu określenie użyte przez jakiegoś króla
  • Odpowiedz
@Mecowaty: poczekaj, poczekaj, to TY wyskoczyłeś ze źródłosłowem, no i w branży IT te terminy są używane w identyczny sposób:

- blackhole - obiekt, który pochłania wszelkie dane, które są do niego skierowywane
- blacklist - lista zawierająca elementy, które mają zostać odfiltrowane z wejścia (niekoniecznie zignorowane, bo np. jeśli to są adresy IP to mogą być przekierowane do honeypot)

Analogia dalej pasuje. "Black" w "hole" oznacza zachowanie zgodne
  • Odpowiedz
@Hauleth: nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Blackhole jest używane w networking u do przekierowania pakietów w nieistniejący punkt docelowy bez badania pakietu.
blacklist jest używane w stateful firewallach po uprzednim zbadaniu pakietu i porównaniu z tablica.
W ten sposób można np. dropnac atak ddos bez obciążania procesora routingujacego.

Ponad to, tak, napisałem, abyś odniósł się do genezy terminów, lecz w znaczeniu kontekstu wykopaliska, a to co zrobiłeś, jest
  • Odpowiedz
Blackhole jest używane w networking u do przekierowania pakietów w nieistniejący punkt docelowy bez badania pakietu


@Mecowaty: ok, czyli dokładnie to co napisałem - "obiekt, który pochłania wszelkie dane, które są do niego skierowywane". W tym przypadku jest to adres, który zwyczajnie pochłania dane, bez sprawdzania. Dokładnie tak samo jak działa /dev/null w Uniksach czy rejestr _ w Vimie.

blacklist jest używane w stateful firewallach po uprzednim zbadaniu pakietu i porównaniu z
  • Odpowiedz