Wpis z mikrobloga

W związku z tym że Google pozwoliło na usunięcie wszystkich słów blacklist, whitelist, master, slave, powinniśmy pójść o krok dalej.

Powinniśmy wprowadzić całkowity zakaz zabijania procesów potomnych.

Co z tego że niektóre jeszcze nie wystartowały? Ale już powstały! Kolejnym krokiem firmy Google powinno być usunięcie tych bestialskich czynów ze wszystkich repo, tak samo słów zachęcających do zabijania.

To nie gry typu GTA zachęcają do morderstw. Niewykluczone że dużo seryjnych morderców oglądało wcześniej publiczne repo kodu należące do Google, ale o tym się nie mówi!


#google #programowanie #programista15k #bekazlewactwa
  • 27
@Hauleth: dla mnie whitelist/blacklist jest równie łatwe co allowlist/blocklist, ale już master/slave ma znacznie więcej sensu niż leader/follower bo tutaj już mi nazwa follower wskazuje że będzie robił to robi leader

Tak czy inaczej, przez tyle lat nikomu to nie przeszkadzało, IT żyło swoim życiem, aż poprawność polityczna zaczęła się wlewać i to zmieniać. Pytam się kur** jedno - po co?
dla mnie whitelist/blacklist jest równie łatwe co allowlist/blocklist


@iamtehwin: ja dla mnie drugie jest łatwiejsze w wytłumaczeniu komuś bez kontekstu kulturowego. Jeśli przylecą kosmici to wystarczy, że poznają słowa allow, deny/block oraz list by zrozumieć. Zrozumienie co ma white oraz black do rzeczy z pozwoleniem/zabronieniem akcji jest już trudniejsze.

master/slave ma znacznie więcej sensu niż leader/follower bo tutaj już mi nazwa follower wskazuje że będzie robił to robi
@Hauleth: co do allowlist i denylist to pełna zgoda. nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia. zastanawiałem się kiedyś czy nie iść w kolory jak np. greenlist i redlist ale to też jest kulturowo mało jasne. choć sygnalizacja drogowa na całym świecie się posługuje właśnie tymi kolorami, więc może to też jest ważny trop?

co do master/slave... tu mam pewne wątpliwości. jak nazwałbyś sytuację jaka miała miejsce w konfigurowaniu starych urządzeń
@ponton: Bo zostało to zrobione lata temu i nikt nic z tym nie robił? A nawet jeśli coś miał do tego to nie zmieniał, bo w sumie sens tej zmiany żaden? Ale teraz dojeb** się do programowania ludzie o całkowicie spierd myśleniu czyli 'poprawnym politycznie' by nikogo nie urażać.

Zaraz kur
powstaną książki jak nazywać zmienne by nie urazić grypy etnicznej kóz żyjących na kaukazie xDDDDDD

Wszystko to sprowadza się do
@iamtehwin: A sprawdzałeś w ogóle? Nawet Wikipedia podaje, że już prawie 20 lat temu chciano to zmienić: https://en.wikipedia.org/wiki/Master/slave_(technology)

In 2003, the County of Los Angeles in California asked that manufacturers, suppliers and contractors stop using "master" and "slave" terminology on products; the county made this request "based on the cultural diversity and sensitivity of Los Angeles County".[20][21] Following outcries about the request, the County of Los Angeles issued a statement saying
@ponton: Brawo, podałeś link do lewicowej "wolnej" encyklopedii, która podaje datę kiedy po raz pierwszy lewica zaczęła się wpierd**** ludziom w to co robią. A jak długo ten termin istniał w elektronice wcześniej, zanim ameby umysłowe zaczęły się dobierać do tego?
@Mecowaty: ja mam #!$%@?, ale tylko zauważam, że obecne nazwy nie mają absolutnie żadnego sensu oprócz naleciałości historycznej. A trzymanie się tradycji dla samego trzymania się tradycji uważam za największego raka.
@Hauleth: widać, że nawet nie wiesz skąd używanie przedrostka black/white. Już odrobiłem swój obywatelski przydział dyskusji z tęczowym rakiem wczoraj ba cały ten miesiąc. Nie mam zamiaru stykać się dłużej, bo na dłuższą metę jest to szkodliwe.
powiem jedynie, że nie ma to nic wspólnego z ludźmi czarnoskórymi. Kompletnie nic.
Jeśli pozostały Ci resztki mózgu, to by może sam poszukasz, jeśli nie, to dobrze zrobiłem nie pisząc z Tobą.

Miłego dnia.