Wpis z mikrobloga

Ostatnio obejrzałam na Youtube film "Można panikować" i określę go jednym słowem: przygnębiający.
Żadnej niespodzianki nie miałam, bo i ja sama też tym tematem się bardzo interesuję, ale po raz kolejny uderzyła mnie ta ignorancja ludzi. Niestety nadal większość uważa się za mądrzejszych od najmądrzejszego profesora i mówią "jaka tam susza, za rok czy 2 już będzie normalnie, susze się zdarzają", "jaka susza, przecież woda w kranach leci", "co te profesorki mogą wiedzieć, zwykłe wróżenie" (powiedział pewien wykopek, może to przeczyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)), "mnie tam ten klimat nie obchodzi, bo zmiany jakieś będą za wiele lat, to mnie już na świecie nie będzie", no ok, może nie będzie, ale po co w takim razie ci idioci płodzą dzieci? co im chcą zostawić? wojny o wodę? o jedzenie? albo "jakie globalne ocieplenie, skoro maj był taki zimny" ok, maj u nas był chłodny ale za to w syberii był rekord ciepła.
Katastrofa ekologiczna to nie jest coś co wydarzy się za 50 czy 100 lat. To już się dzieje. Na naszych oczach. Ziemia bez nas przetrwa, to my wyginiemy.

#przemyslenia #klimat #gownowpis #polska #przyroda
  • 3