Wpis z mikrobloga

@kriss2005r: no to chyba zależy czego oczekujesz

Ja jeśli miałbym zrezygnować z jakości wykonania, dobrego audio i komfortu kupując nowe auto, to wolałbym używany. Nowy wcale nie zagwarantuje ci bezawaryjności, może być wręcz przeciwnie
@niezwornowazony: Tylko własnie ta gwarancja mnie zastanawia przy nowym w Kia jest to 7 lat oczywiście nie na wszystkie podzespoły ale na silnik i skrzynie biegów to 7 lat natomiast w audi z programu select plus nie wiem czy jest jeszcze gwarancja a jak jest to na jak długo.
@kriss2005r: gwarancja gwarancją, ale jakość serwisu gwarancyjnego też ma znaczenie. Bo jak gwarancja wygląda tak, że ci przetrzymują auto 2-3 miesiące i oddają z kolejnymi wadami to jest porażka ( ͡° ͜ʖ ͡°) a niestety się zdarza. Choć duże znaczenie ma tutaj konkretne ASO. Poza tym jak sobie skalkulujesz, to i tak ci wyjdzie korzystniej odłożyć te 12-15 tysięcy do koperty na wypadek awarii kupując 2-3 letnie
Mnie zastanawia o jakim modelu mówimy że porównujesz nową KIA z 2-3 letnim Audi / Bmw, że weźniesz w tych samych pieniądzach.
@kriss2005r: to jest taka osobista kwestia że nie ma opcji że ktoś Ci powie "zrób tak" i już. Jeden woli samochód nowy, bo nigdy nie wiesz jak poprzedni właściciel dbał o samochód (szczególnie jak mówisz o 2-3 letnim Audi, w większości to będą poleasingowe, których właściciele doskonale wiedzieli że po 2-3 latach będzie wymiana na nowy więc nie zależało im na szczególnej dbałości o samochód). Drugi woli kupić używany bo za
@Mithrindil hej, no właśnie samochodem zamierzam pojeździć 5 lat i zmiana, tutaj wydaje mi się że już wchodzą tylko względy estetyczne i wykonawcze i wydaje mi się, że audi będzie łatwiej sprzedać za te 5 lat niż kia ale ja na samochodach się kompletnie nie znam.
@kriss2005r: No to ostatni moment żeby sobie tak porównywać, Optima jest przecież wycofana, miała być wyprzedaż stocku, chyba że coś się zmieniło. Druga sprawa jako posiadacz Optimy jestem stronniczy :)
@kriss2005r: Też mam 1.6 180 kombi 2019 w wersji L i ja się cieszę z wyboru. Jedyny problem techniczny na który natrafisz to światła które dziwnie świecą w nocy, ale niektóre warsztaty już potrafią je ustawić i dławienie do momentu rozgrzania silnika, jakieś zabezpieczenie podobno. Nie ma z tym autem problemów, można sobie po forach zobaczyć jakie najczęściej są problemy. Wiesz ja chciałem duże bezawaryjne kombi z silnikiem żeby to jechało,